Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Ako môžeme “pomôcť” dreveným chatám?

Drevená chata MADISON s rozmerom 1050x595 cm

Áno, drevené chaty síce pre mnohých predstavujú predovšetkým relax, aktívny oddych a prírodu, no na druhej strane nemôžeme zabúdať na to, že aj drevené chaty potrebujú adekvátnu starostlivosť. Nájdu sa medzi nami ľudia, pre ktorých je manuálna práca formou relaxu, takže tí šťastlivci, ktorí patria do tejto skupiny užívateľov chát, nestratia absolútne nič.

Nie je žiadnou novinkou, že drevené chaty sú vybudované z dreveného materiálu, ktorý patrí k tým „citlivejším“. Aby sme ho uchránili pred nepriaznivým počasím či hmyzom je dôležité vedieť, pre aký náter sa rozhodnúť.

Ak potrebujete ošetriť či nalakovať väčšiu plochu drevenej chaty, prípadne vlastníte staršiu chatu, postačia fermežové farby. V prvom rade musíte drevené chaty napustiť napúšťacou fermežou a následne ich natrieť vonkajšími fermežovými alebo syntetickými farbami v dvoch vrstvách. Drevo tak chytí druhý dych a drevené chaty zas omladnú.

Pokiaľ sa rozhodnete pre novú chatu z našej ponuky, v rámci doplnkových služieb môžte využiť možnosť natrieť chatu vysokokvalitnou, syntetickou lakovou lazúrou nemeckej profi zn. Remmers pod názvom HK-LASUR, ktorá už obsahuje aj základný náter. Ten preniká do hĺbky dreva a preventívne ho chráni pred vlhkosťou, UV žiarením, zmodraním, plesňami a riasami. Navyše je v tomto prípade možné si zvoliť hodvábne matný odtieň zo širokej farebnej škály.

náter Remmers lazúra laková lazúra

vzorkovník HK-LASUR (Remmers)

Ak sú drevené chaty výrazne poškodené, použijeme sklenársky tmel, ktorým vyplníme všetky do očí bijúce škáry, ktorých sa, prirodzene, chceme zbaviť. Dnes je bežné, že drevené chaty sa už nielenže stavajú, ale najmä kupujú. Niektorí majú viac šťastia a natrafia na drevené chaty vo veľmi dobrom a zachovalom stave. Iní majú dostatok odvahy a trpezlivosti, aby sa rozhodli pre kúpu starších drevených chát a pustili sa do ich opravy. V takom prípade si je treba dať pred samotným náterom chaty pozor. Drevené chaty, ktoré sú na niektorých miestach prehnité je potrebné najskôr ošetriť, prípadne všetky prehnité laty odstrániť. Bolo by škodou míňať akýkoľvek náter na drevo, ktoré je už zo samého začiatku poškodené.

Môže sa stať, že drevené chaty boli lakom či náterom ošetrené už skôr. Neignorujte to! Najprv drevené chaty obrúsime, aby sme ich zbavili pôvodného náteru a až tak ich ošetríme novým náterom. Na brúsenie môžete použiť brusný papier alebo brúsku. Zamerať sa je potrebné hlavne na tie miesta, ktoré pod vplyvom času sčerneli. Ak ste si vaším pozorným okom všimli, že drevená chata bola natretá špecifickým olejovým lakom, znovu ju natierame až potom, keď dôjde k jeho praskaniu a odlupovaniu. Aj v tomto prípade je nie menej dôležité zbaviť sa odlúpaných častí náteru. Nemusíte sa báť zbrúsiť  aj vrchnú časť dreva a zbaviť ho tak sčernetých vláken, ktoré už nie sú pre drevené chaty nijako prospešné. Následne môžete drevo ošetriť. Ak sa rozhodnete pre brúsku alebo akúkoľvek brusnú súpravu pamätajte, že záverečnú fázu brúsenia je potrebné dokončiť ručne. Po tomto ukážkovom ošetrení, natierame drevo ako nové.

Ak sú drevené chaty poškodené výraznejšie, v tom prípade je lepšie zvoliť náter tmavšej farby. Vďaka tmavším odtieňom zakryjete všetky nedostatky, ktoré drevená chata má. Určite nemiešajte bezfarebný lak s nátermi tmavších odtieňov, narušili by ste tak konzistenciu výsledného náteru.

V prípade, že využijete tmavšie nátery, môžete s ich pomocou doladiť tiež záhradný nábytok. Drevené chaty tak budú harmonizovať so svojím okolím a priestor bude pôsobiť jednoliato. Ak ste perfekcionalistom, určite sa vám bude páčiť možnosť, že s takýmito nátermi môžete natrieť aj drevený plot, ktorý ešte viac posilní charakter vami obývaného priestoru.

Drevené chaty sú dnes už skutočne moderné a je veľa možností ako z nich vytvoriť nepochybne luxusné a originálne bývanie. Poslúžia ľuďom, ktorí radi oddychujú s vyloženými nohami, ale aj všetkým tým, ktorí oddychujú prácou. Drevené chaty majú jednoducho potenciál, ktorý by bola škoda nevyužiť!

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice