Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Aj drevená chata si vyžaduje starostlivosť!

Drevená chata BOSTON s rozmerom 530x970 cm a podkrovím

V súčasnej dobe  prevažná časť ľudí pomaličky, ale isto uprednostňuje drevenú chatu pred klasickým rodinným domom aj kvôli tomu, že drevená chata predstavuje nielen obytný priestor, ale tiež možnosť oddychu a príjemného prostredia. Je prirodzené, že výstavba drevenej chaty prebieha mimo rušných oblastí, pretože jej vzhľad je predurčený pre pokojné miesta. Takisto materiál, z ktorého je vyrábaná je úzko spätý s prírodou, a preto sa niet čo čudovať, že sa s nimi stretávame najmä v odľahlejších dedinách, prípadne v rekreačných strediskách.  Drevená chata je vhodnou alternatívou pre ľudí, ktorí túžia mať čas pre seba, pre svojich blízkych, rodinu, pre milovníkov prírody a tiež pre všetkých tých, ktorí potrebujú relax po ťažkej práci.

Drevená chata je špecifická už vďaka spomínanému materiálu. Aby ste zabezpečili drevu lesk a predĺžili jeho životnosť je dôležité venovať mu dostatok pozornosti. Po zakúpení drevenej chaty by mala nasledovať kúpa kvalitného náteru.  Drevená chata si tak zachová nenahraditeľný vzhľad a estetiku.  Vhodnými materiálmi sú oleje a vosky. Oleje sú vhodné na ošetrovanie vďaka svojej schopnosti preniknúť hlboko do dreva, vďaka čomu bude vaša drevená chata chránená nielen zvonku, ale aj zvnútra.  Vosky zas ochránia drevo na povrchu, zvonku. Kombináciou týchto produktov bude vaša drevená chata dokonalou stavbou, ktorou sa budete môcť pýšiť aj po rokoch. Ako všetko, aj drevené chaty si vyžadujú určitú starostlivosť, ktorú by ste nemali podceniť. Vyhnete sa tak praskaniu a odlupovaniu sa dreva. Drevená chata si zachová elastickosť a krásu.

Drevená chata poskytuje svojím majiteľom relax nielen vo forme oddychu, ale dáva im príležitosť relaxovať aj starostlivosťou o ňu. Príjemný víkend môžete stráviť napríklad aj v záhrade, na dvore príležitostnou prácou či práve zdokonaľovaním drevenej chaty. Okrem voskov a olejov sú k dispozícii lazúry na drevo, ktoré možno dostať v dvoch variantoch. Drevená chata môže byť ošetrená pomocou tenko-vrstvových alebo lakových (hrubo-vrstvových) lazúr. Od laku sa líši najmä tým, že predstavuje náterovú hmotu, ktorá nekryje úplne, ale zároveň nie je úplne priehľadná. Ak siahnete po lazúre, vaša drevená chata zmení odtieň dreva, prípadne ak použijete viacvrstvový náter, zmeniť sa môžu aj ďalšie iné charakteristiky dreva. Ak chcete, aby sa náter vpil hlbšie do dreva, mali by ste si vybrať tenko-vrstvovú lazúru. Hrubo-vrstvová lazúra sa neodporúča, pretože hrozí, že drevo začne pod vplyvom nepriaznivých poveternostných podmienok praskať. Drevená chata tak stratí na svojom estetickom vzhľade, a to by určite nechcel dosiahnuť ani jeden jej majiteľ.

chata chaty drevene chaty zrubove chaty

chaty – BOSTON

Drevo možno obrazne prirovnávať k ľudskej koži. Takisto predstavuje určitú formu organizmu a podobne ako koža, dýcha. Preto nie je na mieste šetriť na starostlivosti oň. Keďže je materiálom, z ktorého je drevená chata vyhotovená, uškodíte nielen drevu, ale aj samotnej chate a v konečnom dôsledku aj sebe! Vďaka rôznym typom ochranných náterov ochránite drevenú chatu a drevo od hmyzu, húb a plesní. Za vašu starostlivosť sa vám drevená chata odmení vo forme jej tepelno-izolačných vlastností, ušetríte na vykurovacích nákladoch a drevo vám zabezpečí samočinné regulovanie vlhkosti.

Drevená chata nepredstavuje iba esteticky zaujímavejšiu formu bývania, ale práve naopak. Spolu s jedinečnosťou jej vzhľadu prichádzajú benefity, ktoré ocení nejeden jej majiteľ. To, čo do nej investujete, vám drevená chata dvakrát vráti v podobe výhod, ktoré sa v nej skrývajú.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice