Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

8 inšpiratívnych webov pre vašu záhradu!

drevený mostík cez potôčik v záhradke

Ste vášnivým záhradkárom, radi pestujete či sa venujete záhradnému dizajnu? Alebo sa radi vyžívate v záhradných dekoráciách či zariaďovaní vašej záhradnej stavby? V každom z prípadov trochu inšpirácie nie je na škodu. Určite ste už niekedy zažili pocit, keď ste chceli niečo vytvoriť, no chýbala vám tá správna dávka inšpirácie či – ako sa hovorí – nekopla vás múza. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko inšpiratívnych stránok, z ktorých môžete čerpať nápady pri realizovaní sa vo vašej záhrade či záhradnom domčeku, chatke alebo altánku.

Záhrada je dokonalým miestom nie len pre prácu, ale ponúka aj skvelé možnosti na oddych. Určite poznáte ten pocit, keď sa po náročnom dni či týždni v práci túžite odreagovať a vypnúť od všetkých starostí. Záhrada je na to ako stvorená, či už vás na nej víta záhradný domček, chatka alebo altánok. Príjemné prostredie, čerstvý vzduch a najmä pokoj, ktorý záhrada ponúka, sú skvelými predpokladmi pre skutočný oddych. 

A na to, aby sme si oddych na záhrade vychutnali ešte o čosi viac, môžeme si záhradu a jej prostredie zveľaďovať. Chýba vám inšpirácia či hľadáte nové a kreatívne nápady, ako si svoju záhradu či záhradnú stavbu zveľadiť? Alebo hľadáte rady a tipy o jej starostlivosť? Riešenie môžete nájsť aj online. Existuje mnoho inšpiratívnych domácich ale aj zahraničných webov, na ktorých nájdete rady, tipy, triky a inšpirácie pre vašu záhradku. My sme pre vás vybrali zopár z nich.

Slovenské inšpirácie pre vašu záhradu

Greenfingers.sk

Spoločnosť GreenFingers sa zameriava na návrhy a realizáciu záhrad. Okrem toho však na svojej stránke v sekcii Dizajn a trendy ponúka mnoho tipov a článkov na inšpiráciu. Prečítať si môžete napríklad o živých plotoch, ovocných sadoch, záhradnom nábytku či záhradných dekoráciách a mnoho iného.

Abczahrada.sk

Inšpiratívnym a (nielen) pre vášnivých záhradkárov užitočným webom môže byť práve abczahrada.sk, na ktorom nájdete články o starostlivosti o záhradu, pestovaní, záhradkárskych potrebách, ale aj dekoráciách či záhradnom nábytku. Dokonca, natrafíte aj na článok o 10 najčastejších záhradkárskych omyloch, alebo capinách v záhrade.

stránka abczahrada.sk

Napadynavody.sk

Napadynavody.sk je stránka ako stvorená pre kreatívne duše aj domácich kutilov. V sekcii záhrada nájdete kreatívne tipy a návody pre vašu záhradu, ako napríklad záhradné paravány, vyvýšené záhony či nízkonákladové nápady na záhradné projekty z PVC alebo aj ako môžete využiť staré pneumatiky.

Záhrada.sk

Záhrada.sk v sekcii Magazín ponúka mnoho užitočných článkov pre záhradkárov, pestovateľov ale aj šikovných majstrov. Dozviete sa mnoho o rôznych plodinách, typoch starostlivosti ale aj návody, ako si správne vybrať záhradné náradie. 

Načerpajte nápady aj zo zahraničia

Zahraničné weby, portály a videá niekedy môžu ponúknuť taktiež skvelú dávku inšpirácie a nápadov. Niekedy stojí za to pozrieť sa, ako sa o záhrady stará aj mimo našich hraníc. 

Houseandgarden.co.uk

Skvelá stránka pre všetkých milovníkov času stráveného v záhrade. Či už radi pestujete, dekorujete alebo v záhrade len oddychujete, na housegraden.co.uk nájdete tipy a inšpirácie týkajúce sa starostlivosti o záhradu, dekoráciách či dokonca aj záhradný kalendár. 

stránka houseandgarden.co.uk

Gardendesign.com

Stránka nielen pre záhradných dizajnérov, ale pre všetkých, ktorí sa radi realizujú pri starostlivosti o záhradu či jej zveľaďovaní a dekoráciách. Na tomto webe nájdete tipy a inšpirácie na pestovanie, dizajn ale dokonca aj online kurzy týkajúce sa záhradkárčenia a všetkého s ním spojeného.

Awaytogarden.com

A Way to Garden, v preklade Cesta do záhrady alebo Ako záhradničiť, ponúka rady, tipy a návody týkajúce sa starostlivosti o záhradu. Nájdete na nej dokonca aj zoznam rastlín a plodín podľa jednotlivých kategórií a k nim množstvo inšpiratívnych článkov. 

Inšpirácia na záver

Pokiaľ nie ste vášniví čitatelia alebo neviete cudzí jazyk, tak skvelým zdrojom inšpirácií sú videá. Na youtube nájdete množstvo videí s inšpiráciami. Čo tak začať uvažovať o záhrade v stredomorskom štýle? V tomto videu nájdete až 100 inšpiratívnych dizajnov záhrady v tomto štýle:

Nezáleží na tom, či máte dom alebo byt. Svoju záhradu si môžete vytvoriť dokonca aj na balkóne bytu. Pravým milovníkom záhradkárčenia a prírody totiž nič nestojí v ceste. Načerpajte nové nápady a inšpirácie pre vašu záhradku. Veríme, že aj s pomocou našich tipov sa pustite do plánovania a napokon aj realizácie nových záhradných či záhradkárskych projektov.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice