Ako si skrášliť okolie záhradného domčeku

Je tu leto a to nám prináša mnoho inšpirácií. Jednak na ne máme viac času a jednak je leto plné farieb a je to ideálny čas na skrášlenie našej záhrady alebo okolia záhradného domčeka. Záhradný domček sa v dnešnej dobe dá vybrať z ponuky ozaj krásny a keď si dotvoríte okolie, tak si môžete vytvoriť ozaj čarovné miesto pre svoj odpočinok.

Záhradný domček

Ako prvé pre skrášlenie okolia je podstatné vybrať si kvalitný a pekný záhradný domček. Na trhu nájdete ako lacné, tak aj drahé domčeky, takisto jednoduchšie, ale aj záhradné domčeky, ktoré vám poskytnú luxusné zátišie. Pri výbere dbajte však aj na kvalitu a materiály, z akých je záhradný domček vyrobený. Ideálnym materiálom je drevo, a to buď smrekové alebo borovicové. Pri kúpe takisto dbajte na to, aký proces dreva pri výrobe daný výrobca vykonáva. V tomto prípade obzvlášť platí, že najlacnejšie na trhu sa kupovať nevypláca.

Záhradný domček môžete využiť na rôzne činnosti, na prácu, na písanie, maľovanie, ako priestor na odpočinok alebo na zábavu vo voľnom čase. Poskytuje vám úkryt ako vo veľmi teplých dňoch, tak aj v tých upršaných. Existuje veľmi veľa možností ako si skrášliť domček a jeho okolie a my vám prinášame pár tipov. Fantázii sa ale medze nekladú.

9 tipov na skrášlenie domčeka a jeho okolia bez veľkých výdavkov

  1. K domčeku vedie cesta. Ako prvé skrášlite túto cestičku. Môžete ju len vysypať štrkom alebo vystavať ju z kameňov. takisto k domčeku môžu viesť schody.

  1. Nafarbite si domček nejakou farbou. Toto ocenia najviac deti. Skúste sa ich opýtať na názor a budete prekvapení, akú úžasnú farbu vám vyberú.

  1. Nezabudnite na miesto na sedenie. Vyberte si záhradný domček aj s plošinou a prístreškom, kde si budete môcť umiestniť záhradné posedenie na letné obedy alebo večere. Ak si vyberiete kvalitný nábytok, tak sedenie nebudete môcť schovávať ani počas letných búrok.

  1. Máte pri domčeku nevýrazný záhradný roh? Potrebujete ho oživiť farbami? Použite staré plechovky alebo krhly a zasaďte tam kvety. A z nudného rohu sa razom stane veselý kútik.

  1. Zmeňte starý bicykel na okrasný prvok v okolí vášho záhradného domčeka! Ak máte doma starý nepoužívaný bicykel, tak ho neschovávajte v pivnici. Natrite ho celý farbou – ideálne tak, aby sa hodil k vášmu domčeku a oprite ho o strom. Do predného košíka nasaďte kvety a môže sa stať krásnou záhradnou dekoráciou.

  1. Nevyhadzujte fľaše od vína. Ak disponujete starými sklenenými fľaškami, môžu sa z nich stať kŕmitka pre vtáčiky, ktoré využijete nielen v lete. Umiestnite ich kamkoľvek v záhrade. Pridanou hodnotou bude ukľudňujúci štebot vtáčikov.

  1. Máte vo vašom drevenom plote diery? Vyplňte ich farebnými guličkami. Slnečné lúče sa od nich budú odrážať a vy si vytvoríte v záhrade zaujímavú svetelnú dekoráciu. Obzvlášť pekné to bude pri západe slnka.

  1. Iným spôsobom ako si môžete oživiť vašu záhradu a okolie záhradného domčeka je obyčajná stará pneumatika.Nevyhadzujte ju! Zaveste ju na strom, vložte do nej kvety a trpaslíka a spravíte krásnu dekoráciu, ktorú vám bude závidieť nejeden sused.

  1. Máte v záhrade veľký a pevný strom? Vybudujte si okolo neho sedenie. Čo poviete – ako lepšie si spríjemniť letné dni?

Záhradný domček a jeho okolie sa dá ozdobiť čímkoľvek podľa vašich predstáv. Iným prípadom môže byť, ak máte rodinný dom. Vtedy je ideálnym miestom na oddych záhradný altánok. Tipy ako si skrášliť záhradný altánok nájdete tu.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma