Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Využite dreváreň po celý rok!

drevaren

Pojem dreváreň nie je až tak obvyklý, a pritom ju na Slovensku využíva veľa ľudí. Čo teda presne vystihuje toto slovo? V zjednodušenej definícií môžeme drevárňou označiť miesto na odkladanie dreva, ale aj vecí, ktoré nechceme mať vonku alebo u seba v dome alebo v byte. Je jedno, či to nazveme dreváreň, drevník alebo “šopa”, má ju takmer každá záhrada alebo rodinný dom.

Jednou z hlavných funkcií drevárne je ochrana pred poveternostnými podmienkami. Mráz, chlad, dážď, ale aj horúce počasie môže spôsobiť, že sa naše veci skôr opotrebujú, prípadne zničia. Sekundárnou funkciou je estetickosť, keďže mať po dvore alebo záhrade v jednom kúte drevo, v druhom kúte bicykle a v treťom lyže, nevyzerá dobre a budí dojem neporiadku. Dreváreň takisto slúži na odloženie náradia a záhradného náradia. V neposlednom rade môžeme dreváreň využiť ako garáž pre auto.

Drevaren-TAJO-2

Dreváreň s tromi miestnosťami: na drevo, na náradie a na auto.

V poslednej dobe sa stáva stále modernejším vykurovať drevom. Drevo, ktoré by bolo voľne položené pri dome sa môže veľmi rýchlo poškodiť – najmä splesnivieť, namoknúť a nedá sa ďalej použiť na kúrenie. Na ochranu dreva slúži práve dreváreň. Drevárne môžu byť rôznych typov a veľkostí. Môžu mať viacero miestností, ale môžu slúžiť výhradne len jednému účelu. Drevárne sú väčšinou kryté, ale zároveň vzdušné. Kryté sú, aby drevo nenavlhlo. Potrebné ale aj je, aby sa do nich dostávalo dostatok vzduchu a drevo sa sušilo, keďže drevo je po odrezaní prirodzene vlhké.

Dreváreň slúži ako ochrana dreva a nášho majetku. Aby tento účel spĺňala, tak je potrebné starať sa o materiál, z ktorého je vyrobená. Drevárne sa vyrábajú zo sušeného borovicového dreva. Pri kúpe drevárne sa uistite či už je impregnovaná a natretá vodeodolným náterom. Ak nie, tak sa výrobcu opýtajte na odporúčania aké prostriedky máte použiť na ochranu dreva.

Drevaren-oDRA_1_5x4_5_2d

Dreváreň ideálna na sušenie a ochranu dreva pred poveternostnými podmienkami

Dreváreň si samozrejme dokážete vyrobiť aj sami. Na internete je veľa návodov a pokiaľ ste aspoň čiastočne zruční, tak sa kľudne do toho pustite. Veľa inšpirácii nájdete napríklad tu. Pokiaľ ale nie ste zručný majster, tak si radšej kúpte už hotovú dreváreň od odborníkov. Tí vám nielen pomôžu s inštaláciou, ale vám aj poradia ohľadne starostlivosti. Drevárne na trhu nájdete v rôznych cenách a veľkostiach. Pohybujú sa v rozpätí od 700 – 3000 eur.

6 dôvodov prečo si kúpiť dreváreň:

 1. Úložisko vecí
  Ako bolo spomenuté vyššie, dreváreň slúži prioritne na skladovanie vecí. Zabezpečuje ochranu vecí a dreva pred počasím.
 2. Hobby miestnosť
  Táto funkcia je hlavne pre mužov. Ak si kúpite väčšiu dreváreň, môžete si tam vytvoriť svoj vlastný kutilský kútik. Alebo si tam vyskúšajte hobby, ktoré ste už dávno chceli, ale nemali ste čas a priestor. Vytvorte napríklad kúsky nábytku a dajte priestor kreativite.
 3. Čistota a poriadok
  Tento dôvod bol načrtnutý už vyššie. Nemôžete mať peknú záhradu alebo dvor, keď sa vám všade povaľujú nejaké veci. Kosačka, bicykle, lyže, náradie, toto všetko môžete skladovať na jednom mieste. A k tomu má dreváreň pekný dizajn a skrášli záhradu.
 4. Pridaná hodnota
  Ani na túto výhodu netreba zabúdať. Existencia drevárne pri vašom dome alebo vo vašej záhrade zvyšuje jej cenu. Ak by ste niekedy záhradu predávali, potencionálni zákazníci sa budú na celok pozerať inak.
 5. Bezpečnosť
  Drevárne, ktoré neslúžia len na uskladnenie dreva majú časť vyhradenú pre ostatné veci. Tieto miestnosti sú plne kryté a uzamykateľné. Týmto zabezpečíte svojim veciam nielen ochranu pred počasím, ale aj pred krádežou.
 6. Zábava
  Dreváreň nemusí vždy slúžiť len vyššie spomenutým účelom. Môže byť aj zábavou pre vás a deti. Vezmite deti von a naučte ich záľubám ako záhradkárčenie alebo opracovanie dreva. Je to aj dobrý spôsob ako dostať deti z domu. Vyčleňte im časť drevárne a spravte im ich vlastný kútik, kde môžu dať priestor svojej kreativite. Ostatné časti drevárne môžu slúžiť na skladovanie dreva a náradia. Uvidíte ako sa deti potešia, že môžu majstrovať!

A kam je dreváreň ideálne umiestniť? Kam len chcete. Prejdite si svoj pozemok a zvážte miesto, prípadne si urobte náčrt rozmiestnenia vášho pozemku. Dreváreň môže byť zaujímavým dizajnovým kúskom vo vašej záhrade. Tak, otvorte sa kreativite a prineste si kúsok rozprávky do vašej záhrady.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

 • 3 ročná záruka v cene každého produktu
 • Ku každému produktu impregnat zdarma
 • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
 • Facebook
  4,9/5
  85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice