Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Už viete čo si postavíte na záhrade tento rok?

kvety na záhrade

Zima je už pomaly na ústupe a s prichádzajúcou jarou sa opäť môžeme vrátiť k záhradkárčeniu či zveľaďovaniu záhradného priestoru. V poslednej dobe mnoho z nás trávi omnoho viac času doma, a tak hľadanie záhradných inšpirácií nebolo nikdy väčšie. Cieľom je vytvoriť si zo záhrady príjemné miesto, na ktorom môžete nielen pestovať, ale aj oddychovať či venovať sa svojim obľúbeným aktivitám. Ako si zo záhrady vytvoriť miesto, ktoré vám poskytne dostatok priestoru na vaše aktivity a zároveň sa v ňom budete cítiť príjemne? Aké záhradné trendy nás túto sezónu čakajú? 

Čo v článku nájdete:

Vonkajší priestor a záhrada sú teraz viacúčelové a často zahŕňajú zóny na zábavu, relax, cvičenie či prácu. Existuje niekoľko možností, ako si zo záhrady či vonkajšieho priestoru vytvoriť nielen praktické, ale aj estetické miesto. Môžete si dopomôcť rôznymi prvkami, záhradnými stavbami ale aj dekoráciami či funkčnými doplnkami. A popritom sa môžete držať aktuálnych záhradných trendov a vytvoriť si tak aj štýlový a inšpiratívny priestor. Tento rok sa bude niesť v znamení nielen záhradných stavieb a doplnkov, ale aj spojenia s prírodou, udržateľnosti či ekologického záhradníctva. Vytvorte si aj vy ideálny záhradný priestor v súlade s prírodou aby ste si mohli vychutnať jeho výhody naplno. Na čo sa počas tohto roku na záhrade zamerať?

Harmónia a spojenie s prírodou

Vytvorenie si priestoru, ktoré bude úzko spätá s prírodou a jej prvkami je skvelým krokom, ak si chcete vytvoriť harmonické miesto ideálne na oddych. Počas uplynulých období sme boli o čosi viac obmedzení v cestovaní a o to viac si chceme krásy prírody prilákať priamo domov. Túžba spojenia s prírodou je človeku prirodzená, a tak prečo si nevytvoriť harmonické prostredie rovno doma na záhrade či pozemku? Najnovším trendom v záhradníctve či záhradnom dizajne je aplikovanie prvkov tzv. “divokej záhrady“, ktoré dovoľujú, aby sa príroda sama ujala. Medzi tieto prvky patria napríklad kŕmidlá pre vtáky ale aj vtáčie fontány, včelie hotely či trávniky z divokých kvetín. Trendom na tento rok je aj prírodná trvalková výsadba, ktorá sa hodí do každého typu či veľkosti záhrady. Spojenie s prírodou vám vo vašej záhrade môže zabezpečiť aj záhradné jazierko. Záhradné jazierka sú čoraz častejšou súčasťou mnohých záhrad a vnášajú do prostredia harmóniu, pokoj a oživujú a doplňujú celý vonkajší priestor. 

Tip: Vedeli ste, že záhradné jazierka sú okrem iného aj praktickým pomocníkom v boji proti komárom? Jazierko totiž na vašu záhradu priláka farebné motýle a vážky, ktoré sa komármi živia. Tipy a návod na výstavbu záhradného jazierka nájdete v našom článku.

záhradné jazierko
Zdroj foto: canva.com

Aplikovanie prvkov spojenia s prírodou do vašej záhrady má obrovské výhody aj pri odbúravaní stresu – sledovanie prírody okolo nás je liekom pre dušu, a to v týchto časoch potrebujeme viac než kedykoľvek. 

Stieranie hraníc medzi interiérom a exteriérom

Svoju záhradu nemusíte vnímať ako samostatný priestor. Začnite o nej uvažovať ako o mieste, ktoré je súčasťou vášho domova, respektíve jeho rozšírením. V tomto roku sa budú stierať hranice medzi interiérom a exteriérom. Pohodlie obývačky si tak môžete preniesť priamo na záhradu a vychutnávať si rovnaké pohodlie. Aj takýmto spôsobom môžete ešte viac podporiť spojenie s prírodou. Vaša záhrada sa tiež môže premeniť na priestor na socializáciu, nezáležiac na tom, aká je veľká. Vytvorenie si takzvanej spoločenskej záhrady nie je vôbec žiadna veda. Kľúčom je správny výber záhradného nábytku a jeho umiestnenie. Záhradný nábytok do vašej záhradnej obývačky by mal byť pohodlný ale zároveň odolný voči vplyvom počasia.  Vyberte si záhradný nábytok, ktorý bude vyhovovať vašim priestorovým a dispozičným potrebám. Dobrým riešením môže byť pohodlné sedenie v tvare písmena L so stolom uprostred. Trendom posledných rokov, ktorý pokračuje aj v tejto sezóne je ratanový záhradný nábytok. Je to skvelý spôsob, ako dodať vašej záhrade zaujímavosť, hmatateľnosť a nadčasovú textúru. Vďaka všestrannosti ratanu sa takýto nábytok bude hodiť do akejkoľvek záhrady, nezáležiac na štýle či téme. Ratanový nábytok je okrem svojich estetických funkcií zároveň odolný voči poveternostným vplyvom, a tak je viac než vhodný na využívanie v exteriéri. Nezabudnite ani na detaily a doplnky, aby ste si vytvorili skutočné pohodlie a autentickú atmosféru. Zakomponujte prvky ako sú vankúše, koberec, kvetináče či lampy a svietidlá, ktoré skutočne umocnia príjemnú atmosféru.

záhradné sedenie
Zdroj foto: canva.com

Ak hľadáte spôsoby, ako čo najlepšie využiť váš vonkajší priestor či záhradu, nezáležiac na počasí, investícia do štýlového zastrešenia terasy či záhradnej obývačky môže maximalizovať potenciál vášho pozemku. Skvelým a praktickým riešením je práve záhradný altánok, ktorý zabezpečí prístrešie a vytvorí tak dojem interiéru v exteriéri. Záhradné altánky sú pre tento rok veľkým trendom –  nielen pre ich praktické využitie proti živlom, ktoré umožní využívať záhradu na dlhšie časové obdobie, ale aj preto, že umocnia dojem vonkajšieho priestoru ako ďalšie miestnosti. Altánok vám poskytne ochranu pred poveternostnými vplyvmi, či už je to dážď, vietor alebo aj silné slnko a zabezpečí, že svoju záhradnú obývačku, ale aj akýkoľvek iný priestor na záhrade, môžete využívať kedykoľvek a za akéhokoľvek počasia.

altánok na záhrade

Záhradný altánok je univerzálnou vonkajšou drevenou stavbou, ktorú môžete využívať na mnoho účelov. Slúži ako prístrešie a ochrana pred poveternostnými vplyvmi, ale aj miesto na oddych a relaxáciu, môže sa tiež premeniť na exteriérovú pracovňu, posilňovňu alebo na miesto na hranie pre vaše deti či vnúčatá. Dodáva záhrade eleganciu a mnohokrát je stredobodom celého prostredia. Záhradný altánok je „mostom“, ktorý spája naše každodenné činnosti s prírodným svetom. Ak by ste si chceli aj vy zaobstarať svoj záhradný altánok, môžete sa inšpirovať našou ponukou či v prípade akýchkoľvek otázok sa na nás obrátiť. Veľmi radi vám pomôžeme pri plnení vášho záhradného sna.

Záhrada, relax a duševná pohoda

Záhrada už dávno nie je miestom, na ktorom sa len pestuje a pracuje. Je zároveň (a čoraz častejšie) miestom, kde môžeme nájsť útočisko a uniknúť či oddýchnuť si od hektických dní. Vytvorenie si miesta na vychutnávanie si chvíľ ticha a pokoja v záhrade je dôležité pre zvýšenie duševnej ale aj telesnej pohody. Záhrada sa môže premeniť na také naše malé wellness centrum. Kľúčom je zvolenie tých správnych prvkov, akým je napríklad záhradná hojdačka či závesné kreslo, inak nazývané aj záhradné vajíčko, či závesná sieť medzi stromami – to všetko sú pomerne dostupné prvky, ktorých aplikáciou do záhradného prostredia si môžete vytvoriť miesto ako stvorené na oddych či meditáciu. Hojdacie kreslo môžete umiestniť do záhradného altánku a vychutnávať si tak oddych na čerstvom vzduchu aj za sprievodu zvuku dažďových kvapiek (ktorý má sám o sebe upokojujúce účinky). Záhrada je bez pochýb ideálnym miestom na oddych. Ak by ste si úroveň relaxu však chceli posunúť ešte o čosi vyššie, môžete si zadovážiť vonkajšiu vírivku, ktorú môžete umiestniť do pod altánok a vytvoriť si tak vaše súkromné wellness, v ktorom vás nik nebude rušiť. Ak by ste predsa len ešte chceli ísť o wellness-level vyššie, môžete si zadovážiť vašu vlastnú exteriérovú saunu.

záhradná hojdačka medzi záhradným nábytkom

Tip: Ako taká záhradná sauna vyzerá a aké sú výhody vlastnej domácej sauny

Vytvorte si tento rok z vašej záhrady harmonické miesto spojené s prírodou, na ktorom môžete naplno oddychovať, relaxovať či venovať sa vašim obľúbeným činnostiam. Inšpirujte sa týmito tipmi a nápadmi, ako zo záhrady urobiť viac efektívne, funkčné ale aj harmonické miesto. 

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice