Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Najkrajšie zimné altánky

Záhradný altánok v zime

Záhradný domček alebo altánok je možné využívať aj v zime. Za predpokladu, že uskutočníme určité opatrenia, tak to môže byť príjemné miesto na relax, prípadne rozhovor s priateľmi. Ako si vykúriť záhradný domček alebo chatku sme písali tu.

Nielen záhradný domček, ale aj záhradný altánok sa dá využívať aj v zime. Vykuruje sa iným spôsobom a v žiadnom prípade nie je napríklad vhodný krb. Je ale veľa vykurovacích zariadení, ktoré nám – za predpokladu dobrého zazimovania altánku – zabezpečia potrebné teplo a ochranu pred zimou. Najlepšou voľbou sú napríklad halogénové ohrievače. A záhradný altánok môžete napríklad využiť ako priestor, kde sa zohrejete, keď vyjdete z vírivky alebo na posedenie pri teplom čaji alebo varenom víne. Viac o zazimovaní a využití altánku na zimu nájdete v článku tu.

V tomto článku sa však zameriame najmä na inšpirácie a ukážeme si najkrajšie zimné altánky. Niektoré sú priam rozprávkové, tak snáď sa inšpirujete a doprajete si zimný oddych aj v záhradnom altánku.

Rustikálny altánok

rustikalny altanok

Rustikálny altánok pripravený na svadobný obrad v Novom Mexiku. Zelené vence a veľa svetiel evokujú v zimnej krajine pocit tepla. A pokiaľ sa chystáte vziať sa v zime, tak je to asi jeden z najromantickejších spôsobov ako mať obrad práve v záhradnom altánku so zimnou výzdobou.

Čo sa skrýva v tomto altánku?

zimny altanok-využitie

Hádajte čo sa ukrýva v tomto zimnom altánku? Áno, je tam vírivka. Čo je lepšie ako zohrievať sa vo vírivke, keď je vonku zima? Pri relaxe v zimnom altánku vo vode však nezabudnite na pár dôležitých pravidiel. Uteráky, do ktorých sa utierate by mali byť teplé. Určite nie mokré alebo studené. Ak je to možné, tak si na hlavu dajte klobúk, čiapku alebo kúpaciu čapicu. Ak ste náchylní na nachladnutie, tak vás práve pokrytie hlavy ochráni. A samozrejme – ideálne vírivky na zimu sú také, ktoré sa nachádzajú v záhradnom altánku, čiže sú zhora zakryté. Záhradný altánok má potom skvelé využitie aj v zime a nemusíte ho mať ani celý zakrytý, najmä ak je v blízkosti vášho domu alebo príbytku. Znížite si tým náklady na altánok a ako materiál postačí drevený altánok. Myslite však na to, že drevo musí byť kvalitné – v opačnom prípade vám altánok môže zima zničiť. Záhradný altánok z veľmi kvalitného dreva vhodný aj na zimné obdobie nájdete napríklad tu.

Posedenie a zábava aj počas chladných dní

zimny altanok

Tento altánok je ako stvorený na posedenia v zimnej krajine, rozhovory s priateľmi a popíjanie napríklad horúcej čokolády. Alebo si tu môžete prečítať pár strán z vašej obľúbenej knihy, užívať si ticho a pokoj, ktoré zima prináša.
garden iglo

Záhradné iglu je tiež jednou z možností ako si posedenie vonku užívať po celý rok. Je to viacúčelová kupolovitá štruktúra, ktorá je navyše prenosná. Využitie spočíva v štýlovej zimnej záhrade, ktoré vám bude závidieť nejeden sused. Slúži na posedenie alebo aj ako kryt na vírívku.

christmas party gazebo

Neuvažovali ste nikdy nad vianočnou párty vonku? Možno to je pre vás nepredstaviteľné, keďže počasie je chladné a je skoro tma. Ale záhradný altánok sa dá ozaj využiť aj na vonkajšiu vianočnú párty. Treba dodržať určité zásady a je to fantastický nápad ako využiť altánok. Najdôležitejšie je vyššie spomínané teplo. To zabezpečíte buď halogénovým ohrievačom alebo vonkajším ohrievaním, ktoré sa volajú vonkajšie alebo terasové ohrievače. Ďalej je potrebné zabezpečiť dostatok osvetlenia. Nielen že dodá svetlo, ale aj pocitové teplo. Nezabudnite na stromček a skvelá párty je na svete.

Spôsobov ako využiť záhradný altánok v zime je ozaj niekoľko. Môžete ho síce zazimovať a odložiť na leto, ale nie je to škoda? Skúste si vybrať ten svoj, pekne si ho vyzdobiť a využívať ho ozaj po celý rok.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice