Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Na akom základe stavať záhradné chatky?

Záhradné chatky sa môžu rýchlo a jednoducho stať nielen kontaktným a štýlovým miestom vašej záhrady, ale tiež praktickým riešením ako a kde uskladňovať záhradné náradie. Ako je možné tieto záhradné chatky zohnať? Ak patríte k menej zručným, potom sa vyberte do predajne alebo si vyberte záhradné chatky na internete.

Dosiahnuť požadované ciele bez toho, aby sme si stanovili plán by bolo zbytočne náročné. Preto prvé, čo musíte urobiť preto, aby ste na záhradách mohli mať záhradné chatky je pripraviť si plán. Záhradné chatky sú okrem iného originálnym doplnkom vašej záhrady, preto je pre ne vhodné vybrať miesto, z ktorého ich bude dostatočne vidno. Zároveň by to mal byť priestor, ktorý bude aspoň v miernom zátiší, aby na vás susedia celý deň nečumeli. Najčastejšie sú záhradné chatky umiestňované neďaleko od domu, aby nebolo treba behať pre príbor, kávu, vodu alebo čaj príliš ďaleko.  Záhradné chatky sú najčastejšie vyrábané z dreva, pretože je prirodzenou súčasťou prírody, a tak aj samotné záhradné chatky zapadnú do celkového vzhľadu vašej záhrady. V prípade, že máte v týchto otázkach jasno, môžete sa pustiť do následného plánovania základov.  Tie sa viažu s veľkosťou záhradných chát, ktoré by mali byť takých rozmerov, aby korešpondovali s veľkosťou samotnej záhrady.

Práca s dreveným materiálom nie je zložitá, takže záhradné chatky môžu byť postavené za naozaj krátky čas. Podstatné však je vybrať  si kvalitný a odolný drevený materiál.  Vďaka spoľahlivému drevu a ochrannému laku predĺžite životnosť záhradnej chatky a uchránite ju pred škodcami, hmyzom a nepriaznivým počasím.

Po stanovení miesta, veľkosti, tvaru a materiálu, môžeme pristúpiť k výstavbe. Základy môžu byť vybudované niekoľkými spôsobmi. Základ, ktorý je nepochybne najznámejší predstavuje betónová doska. Takýto druh základov pre záhradné chatky pripravíme vykopaním jamy do zeme, do hĺbky približne 25 cm. Spodnú časť, asi 15 cm, bude tvoriť udupaný štrk. Na ňom bude cca 12-15 cm betónovej zmesi a celé to spevníme oceľovou výstužou. Základy tohto druhu je dôležité ošetriť kvalitnou hydroizoláciou, aby sme záhradné chatky ochránili pred vlhkosťou.

Ďalší spôsob predstavuje základ na betónových pätkách. Pripravíme si otvory, do ktorých uložíme betónové pätky, na ktoré je vhodné uložiť hydroizoláciu. Pri takomto type základov je potrebné namontovať na impregnované nosné hranoly, ktoré sú pripevňované k betónovým pätkám.

Posledným spôsobom ako vybudovať základy pre záhradné chatky sú zemné vruty.  Tento druh je vhodný pre výstavbu chatiek nielen na rovinách, ale tiež na svahoch. Zemné vruty predstavujú náhradu betónových pätiek a umožňujú pomerne rýchlu výstavbu.

Záhradné chatky nemusia byť nesplneným snom. Ich cena sa pohybuje vo výške niekoľkých stoviek eur pri rozmerovo menších chatkách až po niekoľko tisíc eur pri väčších rozmeroch chatiek. Na hodnote však vami investované peniaze nestratia. Premenia sa do neopakovateľných chvíľ v kruhu rodiny a vašich priateľov. Záhradné chatky môžete rozšíriť o letnú kuchynku či o krb, a tak vám budú môcť slúžiť celoročne.

Po náročnom dni či celom týždni padne nepochybne určite každému vhod kvalitný oddych. Kde inde zrelaxujete lepšie než v záhradnej chatke obklopený krásnou prírodou a čerstvým vzduchom? Záhradné chatky a čas strávený v nich sa stanú neoddeliteľnou súčasťou vašich životov.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice