Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Rozprávkové záhradné domčeky

domcek na strome

Existuje veľa možností ako si skrášliť záhradu alebo záhradný domček. Prichádzajúce teplé dni v nás prebúdzajú  rôzne nápady a chuť na zmenu. Kto by sa po dlhej zime netešil na príjemné posedenie v záhrade? Alebo na terase svojho záhradného domčeka? Pomaly ale isto sa začína prebúdzať aj príroda a s dlhšími dňami hľadáme čoraz viac inšpirácii akým smerom sa naša záhrada tento rok uberie.

To, ako si skrášliť okolie záhradného domčeka sme písali už viackrát, napríklad v článku tu.

Na skrášlenie neslúžia len dekorácie v okolí záhradného domčeka, ale aj rôzne druhy rastlín, drevín alebo kríkov. Takisto je veľa štýlov ako si zariadiť záhradný domček zvnútra. Jednoduchý škandinávsky štýl, typický dedinský rustikálny štýl alebo letné štýly ako provenslávsky či taliansky štýl.

V tomto článku vás však chceme inšpirovať tým ako si zariadiť záhradný domček naozaj rozprávkovo. Pretože síce všetky štýly majú “niečo do seba”, ale predsa len prostredie lesa a záhrady evokuje rozprávkové pocity. Tak sa nechajte inšpirovať!

Rozprávkové domčeky sú kombináciou pokory a krásy. Sú to maličké chalupy, kde sú často ručne dorobené viaceré detaily. Takýto záhradný domček môže pripomínať perníkovú chalúpku, ale aj rozprávky bratov Grimmovcov.

Rozprávka z New Yorku

Ako prvý vám predstavíme domček, ktorý sa nachádza v New Yorku. Už sám o sebe evokuje rozprávkový pocit. Tento záhradný domček je však plne obývateľný. Musíte však chcieť žiť v ústraní, pretože v blízkosti sa nenachádzajú žiadne veľké budovy. Ako inšpirácia však môže poslúžiť zaujímavý tvar a použité materiály. Kamenné steny, teplé drevo a detailizmus vám navodia pocit, že sú vhodné aj pre princeznú. Mimochodom, dali by ste za takýto domček až 700 000 dolárov?

New york zahradny domcek

Typický anglický štýl

Nasledujúci záhradný domček je klasickou konštrukciou v Anglicku. Vyniká najmä strechou typickou pre Veľkú Britániu. Sú to takzvané dláždené strechy, ktoré sú charakteristické práve pre rozprávkový dizajn záhradných domčekov. Je to dizajn striech, pri ktorom sa strecha vytvára suchou vegetáciou ako slama, vresy alebo palmové listy. Tie sú rozmiestnené tak, aby odvracali od strechy vodu. Používajú sa síce po celom svete, ale najrozšírenejšie sú práve v Anglicku. Viete o tom, že v južnom Anglicku je viac ako 250 striech, ktoré sú staré už 500 rokov? Pre anglické strechy je typický takisto mach, ktorý sa neodstraňuje, ale plní ako ochrannú, tak aj dizajnovú funkciu. Na Slovensku sa síce takéto strechy nevyužívajú, ale kvalitnú strechu si viete zabezpečiť kúpou záhradného domčeka u kvalitného výrobcu.

anglicky zahradny domcek

Ak ste zástancami minimalizmu, tak možno práve tento štýl záhradného domčeka je to pravé pre vás! Záhradný domček je vo viktoriánskom štýle a jeho kompletné prerobenie stálo 3000 dolárov. Ak si však vyberiete podobný štýl u nás, tak si kúsok viktoriánskeho štýlu dokážete priniesť určite aj za lacnejšie. Tento záhradný domček však odporúčame postaviť len k rodinnému domu, keďže sa do neho nezmestí ani toaleta ani kúpeľňa. Môžete ho ale napríklad využiť ako hosťovský domček. Vašim hosťom určite pobyt u vás len spríjemnite!

viktoriansky štýl

Dedina ako z rozprávky

Viete o tom, že v Califionii existuje aj celá dedina rozprávkových záhradných domčekov? Nájdete tu množstvo očarujúcich záhradných domčekov, ktoré boli postavené v roku 1920 Hughom Comstockom. A viete ako táto dediny vznikla? Manželka daného architekta ho požiadala, aby jej postavil showroom pre jej bábiky, ktoré chcela predať. Nakoniec z toho vznikol domček, ktorý dostal meno Hansel (obrázok). Neskôr stavali domčeky ďalej až z ich pozemku vznikla celá rozprávková dedinka.

hansel2

Stromodom vo Veľkej Británii

Ďalším inšpiratívnym domčekom je napríklad tento stromodom z Veľkej Británie. Majitelia za jeho stavbu utratili takmer 200 000 libier, ale ževraj vôbec neľutujú. Tento domček síce vyzerá nenápadne, no má tri spálne, funkčnú kuchyňu a balkón. Bol postavený za účelom prenajímania a nachádza sa v meste Eastbourne. Jedna noc pobytu v tomto krásnom rozprávkovom hoteli v lone prírody vás však vyjde na 175 libier.

stromodom1

stromodom2

stromodom3

Vyššie spomenuté záhradné domčeky slúžia len ako inšpirácia. Na našom trhu nájdete samozrejme rovnako kvalitné, ale oveľa lacnejšie varianty. Stačí, ak si kúpite záhradnú chatku alebo domček a potom je už len na vás ako si ju upravíte. Či už doplníte exteriér alebo interiér – rozprávkový domček si môžete vybudovať aj s nižším rozpočtom bez toho, aby ste ubrali na kvalite. Pozrite si napríklad našu ponuku záhradných domčekov a presvedčte sa, že dávajú veľký priestor k vašej fantázii a vytvoreniu si oázy oddychu a pokoja.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice