Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Dovolenka na strome? Prečo nie!

altánok medzi palmami

Túžite po dovolenke, počas ktorej vás nikto nebude rušiť a budete si môcť oddýchnuť od všetkých starostí? Bežné dovolenkové destinácie, či už doma alebo v zahraničí, sú mnohokrát preplnené a tak ukrátené o súkromie. Ak túžite po nikým a ničím nerušenej dovolenke, prečo sa nevybrať do lesa či hôr a vyskúšať čosi nové a netradičné? Dovolenka na strome v sebe spája dobrodružstvo a dokonalý oddych v jednom. Tak prečo nie? 

Slovensko samo o sebe ponúka nesmierne krásnu prírodu, v ktorej nájdete množstvo príjemných miest na trávenie voľného času. Mnoho lesov, hôr, jazier, prírodných rezervácií či národných parkov a mnohých iných prírodných krás je dôvodom, prečo môže byť aj dovolenka doma plnohodnotnou dovolenkou so všetkým, čo k nej patrí. A ak by ste si ju chceli ozvláštniť a zažiť popri tom aj čosi netradičné, vyskúšajte byť dovolenku na strome! O čo vlastne ide? Môžete sa vybrať na pobyt do nádhernej slovenskej prírody a zároveň bývať priamo v jej srdci, v domčeku v lese na strome. 

Na Slovensku nájdete hneď niekoľko domčekov postavených priamo na strome. Takýto typ ubytovania ponúka autentický zážitok z okolitej prírody a doslova vás svojim prírodným charakterom pohltí. Možno až tak, že sa vám ani nebude chcieť odísť. Dovolenka v domčeku na strome je zároveň dobrodružstvom a užiť si ju môžu celé rodiny, skupiny priateľov či páry. Pozrime sa spoločne na niekoľko zaujímavých stromových domčekov na Slovensku, ktoré svojim hosťom ponúkajú netradičný spôsob ubytovania. 

Dom na strome v malebnej dedinke na Liptove

dom na strome na kraji lesa

Zdroj: https://nastrome.sk

„Kto z nás nemal ako malé dieťa sen o vlastnom kráľovstve priamo na strome? Tento neobyčajný nadhľad priamo z korún stromov je niečo, čo nikdy neomrzí, a čo v tomto uponáhľanom svete potrebuje z času na čas každý z nás.“ 

Takto píše Dom na strome a my úplne súhlasíme – kto by sa nerád vrátil do detských čias a zažil dni plné dobrodružstva a bezstarostných chvíľ? Tento domček na strome nájdete v národnom parku Nízke Tatry. Lokalita Domu na strome zaručuje, že sa ocitnete v obklopení dokonalej a očarujúcej prírody. Môžete si užívať výhľady na Vysoké Tatry, ale aj Chočské vrchy či Veľkú Fatru. Tento domček na strome ponúka dve manželské postele, kuchynku, sedenie a atraktívnu terasu s hojdacou sieťou. Zaujímavosťou je kladka umiestnená na terase, ktorou si každé ráno môžete na svoj domček na strome vytiahnuť raňajky. Dokonalý autentický zážitok vás čaká aj vďaka tomu, že domček nie je pripojený na elektrinu a vodu. Avšak k dispozícii máte lampy a sviečky, ktoré vytvárajú dokonalú atmosféru. Domček má samozrejme suché WC a nádržku s vodou pre základné hygienické potreby. 

Viac informácií o Dome na strome a možnosti rezervácie. 

DuboDom  

dubodom

Zdroj: http://www.dubodom.sk

Uprostred lesa v obklopení nádhernej prírody leží aj tento domček na strome – DuboDom. Ako aj samotný názov napovedá, domček je postavený na starom dube. Vlastne nie tak úplne, dub je dokonca živou súčasťou jeho interiéru, čo z neho robí ešte viac autentické miesto. DuboDom sa nachádza v Svätom Juri a vznikol pôvodne ako hosťovská izba k malému vinárstvu. DuboDom ponúka ubytovanie v čarovnom prostredí nielen pre okoloidúcich, ale aj „pre všetkých ľudí, ktorí si chcú vychutnať víno na terase s výhľadom, pookriať pohľadom na vzdialené svetlá mesta, užiť si ticho a pokoj lesa a malokarpatskej prírody.“ DuboDom je pripojený na elektrinu, nachádza sa v ňom aj sprchový kút s umývadlom. Ponúka celoročné ubytovanie pre maximálne 4 osoby. Svoj pobyt v DuboDome si môžete spríjemniť aj grilom alebo kúpacou kaďou na čerstvom vzduchu. 

Viac informácií o DuboDom-e a možnosti rezervácie.

Treehouse v Trenčianskych Tepliciach

dom na strome v lese

Zdroj: https://www.treehouse.sk/produkt/prenajom-treehouse-trencianske-teplice/

Zážitkovú noc na strome v prostredí lesa ponúka aj tento Treehouse v blízkosti Trenčianskych Teplíc. Domček ponúka útulné a vkusné ubytovanie pre maximálne 4 osoby. Dominantou domčeka je aj jeho priestranná terasa, na ktorej si môžete vychutnávať raňajky či večerné posedenia pri pohári vína. Treehouse nie je elektrifikovaný a pripojený na vodu, je však vybavený suchým WC.  A ako píše na svojej stránke: „Práve v prekrásnom a čistom lesíku, v jeho tichu, obklopení energiou a životom, zažijete nov ako žiadnu inú. Ráno si s prvými slnečnými lúčmi a za spevu vtákov vychutnáte raňajky na terase. Vypnite prístroje, vypnite myseľ.“ Treehouse ponúka skvelé miesto, ak sa potrebujete odreagovať a oddýchnuť si od každodenných povinností.

Viac informácií o Treehouse-e a možnosti rezervácie.

Tip navyše

Ak by ste si chceli vychutnať dovolenku či poriadny relax priamo doma, riešením pre vás môže byť záhradná chatka alebo záhradný altánok. Pretože aj dovolenka na záhrade dokáže byť plnohodnotným oddychom, počas ktorého zabudnete na všetky povinnosti a starosti. Záhrada svojou autentickosťou a spojením s prírodou dodáva nielen pocit harmónie, ale ponúka aj pokojné miesto čoraz viac využívané na rekreačné účely. Relax a oddych v záhrade je na nezaplatenie a aby sa váš záhradný pobyt premenil na skutočnú plnohodnotnú dovolenku, bude stačiť ozaj málo. Záhradná chatka či záhradný altánok vám k takejto dovolenkovej pohode len a len prispejú. Tak si budete môcť vychutnávať voľný čas či už osamote, ale aj s rodinou alebo priateľmi. Dovolenka doma vôbec nemusí byť nuda! Presvedčte sa o tom sami a prečítajte si náš článok o dovolenke na záhrade.

Či už sa rozhodnete pre dobrodružstvo na strome alebo dovolenku v prostredí záhrady, v každom z prípadov si vychutnajte zaslúžený oddych, po ktorom počas leta všetci túžime. Načerpajte nové sily, oddýchnite si od povinností a starostí a užite si voľné chvíle s rodinou, priateľmi či partnerom.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice