Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

20 rád, ako si skrášliť záhradu pre záhradný domček

Čo robí záhradu skutočnou záhradou pre záhradný domček (okrem klasickej odpovedi, že ide o záhradu okolo záhradnej chatky)? Neexistujú žiadne pravidlá, pokiaľ ide o navrhovanie záhrady pre vašu chatku. Často zahŕňajú bylinky, môžete zapracovať zeleninu, ruže, krušpán, štrkové chodníčky, altánok, funky brány, ploty, lavičky, záhradné sedenie, sochy, búdky pre vtáčiky… všetko, na čo si len spomeniete. Očarujúce malé domčeky, ako sú domčeky pre deti a domčeky na náradie majú v chatovej záhrade vždy svoje miesto.

 1. Nebojte sa pre vašich hostí olemovať cestu k dverám napr. levanduľami. Len do tejto cesty nenasadte pichľavé tŕne.
 1. Zoberme si napríklad vtáčky. Môžete si dokonca nechať vašu záhradu certifikovať ako prírodný habitat!
 1. Rôzne tvary rastlín. Milujem vežaté rastliny, ako sú ostrôžky a papuľky, gule z alliumov, kopije dúhovky a rôzne iné, všetko v jednom priestore.
 1. Popremýšľajte o palete farieb. Záhradka môže v sebe zahŕňať každú farbu dúhy, alebo si môžte zvoliť prepracovanú obmedzenú paletu, ako je napríklad záhrada iba v zelenej a bielej farbe. Týmto farbám môžte prispôsobiť aj Váš záhradný domček.
 1. Nebojte sa zasadiť rastlinu do všetkých dostupných miest pôdy. Napríklad také ploty žobrú o nejakú kvetinovú spoločnosť.
 1. Nebojte sa to urobiť sám, ale ak máte problémy vôbec začať, najmite si profesionála a to najmä pre riadnu prípravu pôdy.
 1. Zmiešajte okrasné stromy a kríky priamo s letnými rastlinkami a trvalkami.
 1. Zvážte záhradný altánok a bránu. Mnoho takýchto inšpirácií na brány z kvetín nájdete na internete.
 1. Vychutnajte si záhradu a príjemné posedenie v nej, aj keď k tomu nemáte tendenciu!
 1. Ostré rohové hrany a sochárske prvky môžu vašej záhrade pridať formálnejší vzhľad hodiaci sa aj pre váš záhradný domček.
 1. Zahrnte do záhradky aj rôzne chodníčky, aby ste sa mohli po nich prechádzať a obdivovať výsledky vašej tvrdej práce.
 1. Nezabudnite, že môžete vysádzať na stenách – na to sú dobré niektoré druhy materinej dúšky.
 1. Zapracujte kamene a štrk všade tam, kde je to možné. Môže ísť o bridlicovú terasu, štrkové cesty, kamenné schody alebo začlenenie už nahromadených kameňov.
 1. Záhradný domček si dokonale ozdobte. Je to miesto, kde nemáte problém ísť aj do bláznivejších farieb. Naozaj to nemôžte prehnať.
 1. Nikdy nepodceňujte silu mriežok. Či už je to mriežka pokrytá plazivými ružami či detail na dverách a oknách, to dodáva šarm každej chatke.
 1. To isté platí pre popínavé ruže!
 1. Nemyslite si, že niekedy musíte mať trávnik. Mať záhradku je oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu než trávnik!
 1. Pohrajte sa s výškami rastlín. môže ísť o tekvice a vinice na zemi až po rastliny, ktoré môžu byť aj 2 metre vysoké.
 1. Zakomponujte rôzne okrasné sošky, vrtuľky a pod.
 1. Použite zvlnený okraj pri vytváraní hranice vedľa trávnika.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

 • 3 ročná záruka v cene každého produktu
 • Ku každému produktu impregnat zdarma
 • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
 • Facebook
  4,9/5
  85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice