Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

More na záhrade

More na záhrade

Nie každý rok sa podarí vycestovať na letnú dovolenku k moru. Obzvlášť počas tohtoročného leta, kvôli udalostiam posledných mesiacov, ktoré ovplyvnili mnoho, je aj samotné cestovanie o čosi viac komplikované. Nemusíte však hneď zúfať. Na každú situáciu sa nájde riešenie. Vedeli ste, že je možné vybudovať si malé súkromné more priamo doma na záhrade? Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať!

S nápadom vybudovať si vlastnú súkromnú pláž s malým morom priamo doma na záhrade prišla španielska spoločnosť s názvom Piscinas de Arena NaturSand. Spoločnosť sa špecializuje na takzvané pieskové bazény, ktoré svojou formou dokonale pripomínajú more, a tak si ich majitelia môžu vychutnávať dovolenkovú atmosféru priamo doma. Tieto pieskové bazény sú totiž veľmi podobné skutočným plážam. Poskytujú prostredie veľmi podobné prostrediu prírodnej pláže. Dôkazom takmer stopercentnej autentickosti sú aj samotné fotografie pieskových bazénov, ktoré spoločnosť vytvára. Problémom dokonca nie je ani, ak už zákazník má na svojej záhrade bazén. Spoločnosť ho dokáže jednoducho premeniť na miesto, ktoré svojim vzhľadom bude pripomínať destináciu v Stredozemnom mori. 

mólo pri bazéne

Takéto domáce záhradné more je vhodné rovnako ako pre rodiny s deťmi, tak si jeho atmosféru môžu užívať aj páry či skupiny priateľov. V každom z prípadov takýto pieskový bazén ponúka netradičný zážitok vhodný pre všetky vekové skupiny. Zaručuje mäkký vstup do vody bez rizika pošmyknutia sa, čo z neho robí skvelé miesto na oddych aj pre starších ale zároveň aj perfektné miesto, na ktorom sa môžu vyšantiť a zabávať deti. V kombinácii so záhradným domčekom alebo altánkom už možno ani more nebudete potrebovať.

Vstup do pieskových bazénov sa začína na hladine nula na mäkkom povrchu a postupne klesá, ako keby šlo o skutočnú pláž. Takto nie sú pre vstup potrebné schody ani rebríky. Zároveň, tým že sa povrch týchto bazénov nikdy neohrieva, vyhnete sa nepríjemnému páleniu piesku, ktoré je počas dovoleniek pri mori na piesočnatých plážach častou, no najmä nepríjemnou záležitosťou. Na zdôraznenie autentickosti môže byť takýto pieskový bazén obohatený o rôzne kamene, menšie skaly, vodopády, pramene, ale aj rastliny. Takisto, výnimkou nie je ani malé mólo, skoro ako v prístave.

kaskádové bazénové more

Povrch tohto typu bazénu je patentovaný a vyznačuje sa zrnitosťou a zároveň pevnosťou. „Nie je vyrobený z bežného piesku a je pevne spojený s betónovým povrchom bazénovej štruktúry pomocou spojív,“ vysvetľuje hovorca danej spoločnosti. Spoločnosť vyrába svoje pieskové bazény s využitím špeciálnej betónovej zmesi pokrytej zhutneným pieskom. Materiál, ktorý spoločnosť využíva na výrobu týchto bazénov sa vyznačuje vysokou odolnosťou aj trvanlivosťou. Zároveň, pri stavbe ponúka spoločnosť pomoc od vlastných architektov, technikov a projektantov, či už ide o nové práce alebo rekonštrukcie. Všetko s cieľom vytvoriť jedinečné a personalizované prostredie. Ani samotná údržba a čistenie týchto pieskových bazénov nie je o nič zložitejšia, ako údržba bežných bazénov.

rodinka v mori na záhrade

Bazény majú rôzne tvary a formy a zároveň aj rôzne úrovne hĺbky. Typický je pieskový bazén s rozmermi približne 9×4 metre (30×16 stôp) vrátane vodných a pieskových plôch. Zákazníci však môžu mať svoje domáce more vybudované aj podľa vlastného dizajnu, ktorý vyhovuje rozloženiu ich záhrady či pozemku. V niektorých prípadoch, ak to počasie umožňuje, je možné vybudovať tieto bazény iba za 30 dní. Spoločnosť Piscinas de Arena NaturSand v súčasnosti pôsobí v Španielsku a Portugalsku, ale výstavbu a renováciu bazénov zabezpečuje po celom svete. Portfólio spoločnosti pozostáva z viac ako 800 projektov vo viac ako 14 rôznych krajinách, vrátanie USA, Mexika, Argentíny, Čile, Bolívie, Kolumbie a Brazílie. 

Tak čo, inšpirovali sme vás a vytvoríte si vlastnú oázu pokoja aj u vás na záhrade? Ak máte nejaké netradičné riešenie, tak nám pokojne pošlite.

Zdroj:
https://www.boredpanda.com/backyard-sand-pools-piscinasdearena/

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice