Záhradný domček ako doplnok vašej záhrady

Vraciate sa po ťažkom dni domov a máte chuť si niekde oddýchnuť. Len vy, prípadne knižka, poobedňajšia káva a čerstvý vzduch. Znie to perfektne, nie? A vôbec nie je nemožné túto predstavu uskutočniť. Riečenie sa volá záhradný domček. Záhradné domčeky sú vo všeobecnosti veľmi obľúbený a hlavne funkčný “doplnok” vašej záhrady, kde okrem vyššie spomínanej činnosti môžete tráviť čas s vašou rodinou alebo v kruhu priateľov pri dobrej grilovačke, opekačke alebo oslave.

 

Pokiaľ máte veľkú záhradu, určite neni nad čím rozmýšľať, pokiaľ ešte stále váhate, či je pre vás záhradný domček správna voľba. Okrem toho, že vám to oživí záhradu a vyššie spomenutých vecí, v zime oceníte jeho priestor na odkladanie a uschovanie napríklad rôzneho záhradného náradia, ktoré by inak vystaveniu vody mohli podliehať korózii. Pred samotnou kúpou a realizáciou výstavby vášho záhradného domčeka treba porozmýšľať nad viacerými aspektami, ktoré s ním úzko súvisia.

Práve výber správneho miesta, je jedna z najdôležitejších vecí. Pokiaľ zvolíte nesprávne miesto, nemusí jeho účel splniť vaše očakávania. Čo môže výrazne prispieť k zlej voľbe miesta pre váš záhradný domček, je napríklad umiestnenie pri zvedavých susedoch, prípadne s výhľadom na cestu, alebo keď si domček postavíte na náveternej strane, alebo tmavú svetovú stranu. Tieto všetky veci tvoria detialy, ktoré sú však pri finálnom výsledku veľmi podstatné. Dôležitá je aj dobrá prístupnosť a to hlavne v nepriazni počasia. Najlepšie bude, ak si k vášmu záhradnému domčeku spravíte cestičku, buď z kameňov, alebo z dlaždíc alebo ju len jednoducho vysypete štrkom. Povrch, na ktorom budete altánok stavať, hľadajte podľa možností čo najrovnejší, aby ste mali s úpravami čo najmenej starostí.

 

Pokiaľ miesto už máte vybrané, rátajte s tým, že pôdu treba tak či tak zhutniť, zastabilizovať a udusať, aby sme mali, ako sa hovorí, pevnú pôdu pod nohami už v samotnom domčeku a aby bol odolný voči zosuvom pôdy alebo prípadnými močariskami či preliačinami. Záhradné domčeky a ich veľkosť je veľmi subjektívna záležitosť. Treba si vybrať taký, aby nebol ani príliš veľký, aby nestratil pocit útulia, ale ani príliš malý, aby ste sa doň zmestili vy a aj vaša rodina, či priatelia. Koniec koncov, každý má inú rozlohu pozemku a tým pádom aj iné možnosti, čo sa veľkosti chatky týka. Nie je však problém vybrať práve pre vás tú správnu, nakoľko sa vyrábajú naozaj v rôznych veľkostiach.

Najpoužívanejšie záhradné domčeky sú vyrábané zo smrekového dreva. Samotná realizácia je jednoduchá, nakoľko ju zvládne aj kutil sám doma, alebo si ho môže nechať postaviť priamo firmou, od ktorej si záhradný domček kupuje. Záhradné domčeky sa dajú kúpiť aj s doplnkovým vybavením, akým je stôl a stoličky. Ostatné zariadenie je už veľmi individuálna vec a predpokladám, že každý si pred samotnou výstavbou vysníval, ako to bude v jeho domčeku vyzerať. Záhradné domčeky sa pohybujú v rôznych cenových kategóriách, ktoré sú postavené tak, aby boli prístupné takmer pre každého. Netreba dlho váhať. Záhradný domček je možno práve to, čo vdýchne do vášho života nový rozmer oddychu a relaxu s rodinou a priateľmi.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma