Využite jeseň efektívne a pripravte si krásnu dreváreň

Už ste počuli, že táto jeseň, respektíve babie leto, má byť obzvlášť pekné a príjemné?  🙂 Je to tak, tak hádam nás meteorológovia ani počasie nesklamú.

Drevárne alebo priestor na drevo odjakživa patrili k našim príbytkom. Časom sa ich účel trochu znížil, pretože sa na kúrenie začali používať iné materiály, či už uhlie, plyn alebo elektrina. V poslednej dobe ide však znovu drevo stále viac a viac do popredia. Domy sú stavané ekologicky a uprednostňuje sa vykurovanie drevom.

A práve nekončiace teplé dni nám dávajú priestor práve takúto dreváreň zvážiť. Aby ste pred príchodom zimy mali na starosti len to ako nasekáte všetko drevo na jej naplnenie. Môžete si vybrať buď dreváreň alebo samozrejme aj obyčajný prístrešok. V dnešnej dobe nájdete drevárne, ktoré drevo ozaj kvalitne izolujú od poveternostných podmienok.

Na čo nezabudnúť pri dobrej drevárni?

Kvalitná dreváreň by samozrejme mala byť vyrobená z kvalitného materiálu. Mala by to byť zároveň jednoduchá stavba s veľkým úložným priestorom (prípadne takým, aký potrebujete). Takisto je dôležité myslieť na podlahové oddelenie od zeme. Drevo musí byť odizolované viac ako len tým, že prvá rada bude na poličke niekoľko centimetrov nad zemou. Takisto je dôležité odvetrávanie či trvanlivosť. Trvanlivosť je ale nezlučiteľne spätá práve s kvalitou. Na drevárne sa práve preto odporúča použiť kvalitné smrekové alebo borovicové drevo.

Kde zohnať dreváreň?

Ak ste šikovní, tak si dreváreň viete vyrobiť aj sami. Existuje veľa návodov či už slovných alebo vo forme videa. Ak si na stavbu drevárne netrúfate, tak si ju kúpte. Na trhu existuje veľa odborníkov, medzi ktorých sa radíme aj my. Inštalácia či potrebná starostlivosť o materiál je služba, ktorú vám ochotne zabezpečíme. Pozrite si našu ponuku drevární. Stačí si už len vybrať.

Funkcie drevární

Nezabudnite na to, že drevárne nemusíte použiť len na odkladanie dreva. Ak si nájdete alebo vyrobíte ozaj kvalitnú, tak vám môže slúžiť aj ako odkladací priestor na náradie, bicykle alebo lyže. Inou funkciou drevárne je samozrejme tá najdôležitejšia – ochrana pred poveternostnými podmienkami. Či už mráz, chlad, ale aj horúce počasie môže spôsobiť, že naše veci sa skôr opotrebujú a drevo môže splesnivieť. Ostatné funkcie si môžete prečítať v článku, ktorý sme písali už dávnejšie.

Dreváreň ako súčasť dizajnu celej záhrady

Jednou z funkcií drevární môže byť ale aj dizajn a estetika. V dnešnej dobe sa drevárne častokrát stavajú tak, že pohľad na ne je estetickým zážitkom. Preto sa ju nesnažte schovať, ale práve naopak! Vymaľujte ju sviežou farbou a okolie ozdobte. Či už štrkom alebo skalničkami, môže spôsobiť ozaj rozprávkovo. Pozrite si pár inšpirácií na fotkách nižšie.

drevaren pri dome

A čo tak si postaviť dreváreň ako súčasť záhradného altánku? Drevo budete mať vždy po ruke. A ak tam máte krb, tak vaše jesenné dni sa môžu natiahnuť až do zimy.

drevaren v altanku

Alebo dreváreň ako skutočný dizajnový kúsok pod strechou vášho domu? Nemusí slúžiť  len na drevo, ale aj na šišky, konáriky, prípadne iné sezónne dekorácie.

dizajnova drevaren

A ak si chcete dreváreň preniesť aj domov, tak to môžete vyskúšať práve takto – ako dizajnové ležadlo ku krbu!

drevaren ako lezadlo

Dúfame, že vás náš článok aspoň trochu inšpiroval a našli ste si v ňom podstatné informácie. Nezabudnite, že drevo je naozaj ekologický a kvalitný materiál, ktorý dodá ten správny prírodný šmrnc každej záhrade, chate či drevenému rodinnému domu.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma