Vyberte si správny štýl do interiéru domčeka či altánku!

interiér záhradného domčeku Utah

Zima je obdobím, kedy toho na záhradke veľa robiť nemôžeme. Aj napriek tomu môžeme tieto chladné mesiace využiť efektívne. Zimné dni sú ideálnym obdobím, počas ktorého máme možnosť uvažovať o tom, ako si zariadiť záhradný domček či záhradný altánok. Či už máte radi jednoduchosť alebo sa lepšie cítite obklopený mnohými dekoráciami, určite by ste si svoje záhradné kráľovstvo mali zariadiť tak, aby ste sa v ňom cítili čo najlepšie. Inšpirovať sa môžete aj niekoľkými nápadmi a štýlmi, o ktorých sme písali a zároveň aj už zariadenými záhradnými domčekmi a altánkami z našej ponuky.

Pohodlný a pokojný štýl hygge

Tento štýl interiérov, ale aj životná filozofia, je v poslednej dobe jedným z najobľúbenejších. Svoj pôvod má v Dánsku a hlavným cieľom tohto štýlu je vytvoriť príjemné a pohodlné prostredie, ktoré vedie k spokojnosti. Hygge znamená čas strávený s blízkymi, dobré jedlo a nápoje, teplo, útulnosť a bezpečie. K tomuto štýlu bezvýhradne patria deky, vankúše, prikrývky a praktické dekorácie, ale aj sviečky či rôzne svetelné dekorácie. Hygge využíva prírodné materiály, rastliny a jednoduché farby a vzory. Viac o tomto útulnom štýle si môžete prečítať v našom staršom článku

Jednoduchý minimalizmus

Minimalistický štýl je niekedy podceňovaný, pretože sa zdá byť nudný. To však nie je pravda, práve naopak. Aj s minimalistickým štýlom dokážete vytvoriť skutočné kráľovstvo. Je vhodný najmä pre tých, ktorí preferujú vzdušné a otvorené priestory s prirodzeným presvetlením, neutrálne farby, čistotu a nadčasovosť. Minimalistický štýl stavia na jednoduchosť a kvalitné materiály, akými sú drevo, kameň, sklo ale aj kov. Viac o minimalistickom štýle si môžete prečítať v tomto článku

Rustikálny alebo inak vidiecky štýl

Rustikálny štýl využíva prírodné materiály, a to najmä drevo a kameň. Tento štýl prináša do interiéru kúsok prírody a umocňuje čaro okolia. Záhradný domček či záhradný altánok zariadený v tomto štýle pôsobí dokonale autenticky, pretože zapadá do prírodného okolia. Tento štýl charakterizujú aj doplnky v prírodných materiáloch, ako napríklad ľan, ale aj tlmené farby a jednoduchý nábytok. O rustikálnom štýle sme písali viac v tomto článku.

Provensálsky štýl 

Záhradný domček či záhradný altánok zariadený v provensálskom štýle môže pôsobiť výnimočne romanticky. K tomuto štýlu už tradične patria levandule, no nie sú jediné, čím sa tento štýl vyznačuje. Charakterizujú ho slnečné farby, ako zlatá, červená ale aj jasná a tmavá zelená. Okrem toho, v tomto štýle prevládajú aj kontrastné textúry a farby. Príkladom môže byť kovový nábytok v kontraste s drevenými trámami a bielymi stenami. Viac o provensálskom štýle si môžete prečítať v tomto článku.

Severský škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl prepája záhradný domček či záhradný altánok s prírodou, zároveň je jednoduchý a funkčný. Definícia škandinávskeho štýlu v sebe spája všetky požiadavky, ktoré sa väčšinou kladú na záhradný domček či záhradný altánok. Vlastnosti tohto štýlu vychádzajú z histórie severských krajín. Je úzko spätý s prírodou, útulný a svetlý. Je tiež charakteristický čistotou, poriadkom a jednoduchými farbami. Ak by ste si chceli svoj záhradný domček či záhradný altánok zariadiť práve v tomto škandinávskom štýle, viac o ňom sa dočítate v tomto článku.

Inšpirujte sa zariadením našich drevených stavieb

Pri zariaďovaní vášho záhradného domčeka či altánku sa môžete inšpirovať aj našimi drevenými stavbami, ktoré už boli zrealizované. Môžete načerpať nápady a tipy na nábytok, dekorácie ale aj umiestnenie. Pozrite sa na niekoľko už zariadených drevených stavieb z našej ponuky.

Záhradný domček Montana

Tento drevený záhradný domček je skvelou alternatívou do rekreačnej oblasti alebo aj ako domček k jazierku. Záhradný domček Montana disponuje veľkou terasou, na ktorej si môžete vychutnávať poobednú kávu či večerný pohár vínka. Tento záhradný domček je skvelým miestom aj pre deti, ktoré sa môžu hrať či už na terase alebo vo vnútri.

záhradný domček Montana

interiér záhradného domčeka Montana

Záhradný altánok Utah

Záhradný altánok Utah je skutočne dizajnovým kúskom, ktorý osvieži vašu záhradu či dvor. Je modernou drevenou stavbou, ktorá ponúka možnosti na realizovanie sa pri jeho zariaďovaní. Záhradný altánok Utah disponuje posuvnými dverami a ponúka skvelé miesto na rodinné stretnutia, oslavy či grilovačky. 

záhradný domček Utah

interiér záhradného domčeku Utah

Záhradný domček Bunkie

Drevený záhradný domček Bunkie je špecifický tým, že ponúka medziposchodie na spanie. Je skvelou voľbou na víkendové výlety s rodinou ale aj ako domček v rekreačnej či záhradkárskej oblasti. 

interiér záhradného domčeka Bunkie - kuchyňa

interiér záhradného domčeka Bunkie so zeleným gaučom

podkrovná spálňa v záhradnom domčeku Bunkie

Záhradný domček či záhradný altánok by mal spĺňať nielen praktické funkcie, ako napríklad pomocník pri záhradných prácach, ale mal by byť aj miestom, na ktorom sa budete cítiť príjemne. Dobrá atmosféra a pohodlie prispievajú k tomu, aby ste si mohli poriadne oddýchnuť a vypnúť po náročnom dni. Premýšľajte už teraz nad tým, ako by ste si svoj záhradný domček či záhradný altánok zariadili a počas jari sa do toho môžete smelo pustiť s jasnou predstavou.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma