Tipy na leto pre záhradných kutilov

garden

Leto je v plnom prúde a vy stále máte pocit, že by ste chceli vylepšiť vašu záhradu a neviete ako? Aj keď už nie je čas sadenia rôznych plodín, možností je stále veľa. Ak ste si stále nie moc istí, čo vymyslieť, tak vám prinášame tipy pre záhradných kutilov!

Majte všetko pokope

Máte pocit, že v záhrade máte neporiadok? Že stále musíte niečo niekde hľadať a neviete, kam ste danú vec odložili? V tom prípade je domček na náradie tým pravým riešením! Slúži ako priestor na odkladanie náradia a rôznych záhradných pomôcok. Taisto vám výborne poslúži, ak pestujete trvácnejšie plody, ktoré treba uskladniť ako napríklad jablká či zemiaky. Ak si domček na náradie zateplíte a ochránite proti vlhkosti v zime, tak môžete do neho pokojne poukladať aj záhradný nábytok, ktorý tu zazimujete. Slúžia takisto ako úložný priestor na drevo, ktoré si na leto pripravíte a spotrebujete v zime. Na trhu nájdete domčeky na náradie špeciálne aj s úložným priestorom na odkladanie dreva. Ceny domčekov na náradie sa pohybujú v závislosti od použitého materiálu. Je ale potrebné mať na zreteli, že lacné varianty vydržia kratšie. Ozaj kvalitný domček na náradie nájdete na trhu už cca za 1000 eur. Ak ste však ten typ, ktorý si chce domček na náradie postaviť sám, tak nezabudnite svoj zámer konzultovať s odborníkom!

garden tool house

Tip: Ak chcete domčekom na náradie záhradu aj oživiť, dá sa to! Spravte si z neho módny záhradný doplnok a to napríklad tak, že si ho nafarbíte. Zapojte do maľovania aj deti a budete mať dlhoročnú spomienku práve na toto leto.

Myslite na ochranu svojho auta

Inou možnosťou ako sa v záhrade vyblázniť po kutilovskej stránke je postaviť si v záhrade garáž! Ideálnym riešením sú drevené garáže, ktoré sa hodia do každej záhrady. Na trhu nájdete jednomiestne ale aj dvojmiestne garáže. Do garáže si môžete poukladať všetko to, čo ste zatiaľ mali na rôznych miestach v záhrade – ako čistiace prostriedky na auto, vysávač, prípadne je ideálnym riešením na uskladnenie zimných pneumatík. Drevená garáž by mala byť neoddeliteľnou súčasťou vašej záhrady alebo rodinného domu.  A k vaše polovičky nebudú úplne nadšené, tak zvoľte miesto drevenej garáže napríklad len drevený prístrešok. Prípadne si prístrešok alebo garáž vyzdobte a spravte si miesto a útočisko, ktoré bude patriť iba vám!

Ak je záhrada súčasťou rodinného domu…

Tak potom by mal byť neodmysliteľnou súčasťou záhradný domček! Má veľmi veľa funkcií ako ho prakticky využiť. Jednou z najdôležitejších je mať ho ako miesto na odkladania všetkých vecí, ktoré používate v záhrade – od kosačky, cez náradie až po sezónne pneumatiky. Splníte ním vlastne funkciu domčeka na náradie a zároveň vám poskytne väčší priestor na odkladanie objemnejších vecí. Iným využitím môže byť domček pre hostí. Ak usporiadate oslavu alebo grilovačku, tak ich potom nemusíte nutne ubytovať vo svojom rodinnom dome, ale využiť záhradný domček ako dom pre hostí. Hostia budú mať jednak zážitok a vy poriadok. Ak sa rozhodnete pre záhradný domček pre hostí, tak si pozrite naše tipy na jeho zariadenie v rôznych štýloch tu a tu.

garden house

Záhradný altánok

Záhradný altánok patrí asi k najjednoduchším stavbám z vyššie spomenutých. Využitie si nájde najmä počas letných grilovačiek a pri posedeniach s priateľmi. Na trhu je ich veľmi veľa, preferujte ale tie drevené, ktoré dotvárajú tú pravú prírodnú a letnú atmosféru. O záhradných altánkoch sme písali v našom blogu ozaj veľa, pozrite napríklad tento článok.

Čo tak dopriať si luxus?

Ak chcete spojiť príjemné s užitočným a zároveň aj zdravým, tak vyskúšajte saunu! Sauny a ich zdravotné účinky sa dostávajú stále viac do popredia. Fínska sauna poskytuje priestor pre fyzický a psychický oddych nielen vás ale celej vašej rodiny a príbuzných. My u nás pripavujeme aj ponuku sáun, tak nás sledujte a určite si vyberiete!

gazebo

Dúfame, že sme vám priniesli pár inšpirácii ako využiť váš čas v záhrade ozaj kutilsky. Ak nemáte veľa času, stavte na overenú kvalitu a kúpte si záhradnú stavbu od overeného predajcu. Potom už len môžete naplno využívať výhody danej stavby a majstrovať vo veľkom štýle.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma