Prečo si kúpiť záhradný altánok práve tento rok?

kryty zahradny altanok

Máte záhradný alebo rodinný dom? Rozmýšľate aké argumenty by vás mali presvedčiť o tom, aby ste si kúpili altánok? Ak ste ešte nie úplne rozhodnutí, tak si prečítajte dôvody, prečo si kúpiť altánok a na čo si dať pri jeho kúpe pozor.

Nezašpiníte si váš záhradný dom alebo chatu

Kto by nemal rád letné grilovačky a posedenia v prírode? Prichádzajúce teplé dni si to priam vyžadujú. S grilovačkou je však spätá aj klasická vôňa a dym. A možno sa to nezdá, ale záhradný altánok je na grilovanie a opekanie pravým miestom. Ďalšou výhodou je aj to, že vaši priatelia sa zdržujú najmä v priestore altánku a vy potom nemusíte upratovať rodinný dom alebo chatu, kde bývate, prípadne máte veľa osobných vecí.

Celoročné využitie

Záhradný altánok môžete využívať po celý rok. Buď si zaobstarajte krytý záhradný altánok alebo si ho v chladnejších dňoch jednoducho prikryte! Záhradný altánok si takisto môžete osvetliť či už elektrinou alebo ešte lepšie – solárnym osvetlením. Letná grilovačka alebo zimné posedenie pri čaji – záhradný altánok sa stane miestom, ktoré bude vaším útočiskom a priestorom na rozhovory s priateľmi.

Priestor na kreativitu

Rekonštrukcia domu alebo chaty si veľakrát vyžaduje vyššiu investíciu. Ak máte tento rok pocit, že sa potrebujete realizovať, tak záhradný altánok je tým pravým miestom! Môžete si ho nafarbiť alebo vyzdobiť tak ako sa vám len chce. Nemusíte vôbec klásť hranice svojej fantázií – vyberte si svoj vlastný štýl a výzdobu. Skúste napríklad moderný škandinávský štýl. Alebo si vyzdobte altánok kvetinovou výzdobou, prípadne rastliny priamo vysaďte do jeho okolia. Pozrite si naše tipy na dekoráciu záhradného altánku, o ktorých sme písali minulý rok. Pridanou hodnotou pri skrášlení je aj to, že aj deti radi majstrujú. Zapojte ich do týchto aktivít a spravte si príjemnú rodinnú zábavu.

Netradičné využitie

Možno máte záhradnú chatu a pýtate sa na čo by vám bol záhradný altánok? Skúste ho využiť ozaj netradične. Jednou z možností je do záhradného altánku umiestniť napríklad vírivku. Záhradným altánkom ju ochránite pred nepriaznivým počasím a využívať ju môžete aj počas zimy.

Zmena životného štýlu

V poslednej dobe je stále viac a viac moderný zdravý životný štýl. Moderné je to samozrejme preto, lebo ak správne využijete kombináciu jedla, pohybu a čerstvého vzduchu, tak sa budete cítiť ozaj lepšie. Pri grilovaní s priateľmi stačí dodržať pár zásad a potom je ugrilované jedlo ozaj zdravšie. Pridanou hodnotou je samozrejme aj to, že grilujete v záhrade na čerstvom vzduchu. V dnešnej dobe nie je nič nové grilovať zeleninu alebo hríby.

bbq chicken

Tip na zdravé grilovanie: Použite záhradný gril, ktorý je na elektrinu. Ak máte gril na drevo, tak sa neodporúča grilovať na borovicovom dreve a zvoľte radšej nesmolnaté druhy dreva. Na odkvapkávanie štiav z mäsa použite grilovaciu tácku čím zabránite spáleniu mäsa, ale aj nebezpečným látkam, ktoré môžu vznikať spálením týchto štiav.

Dlhodobá investícia

Možno sa vám to nezdá, ale aj záhradný altánok môže byť dlhodobou investíciou. Pri jeho kúpe si musíte dať pozor na viacero vecí. Ak tieto veci splníte, tak sa z altánku môžete tešiť ozaj dlhé roky. Ako prvé – vyberte si naozaj kvalitného výrobcu. Ako zistíte či je výrobca kvalitný? Jednoducho! Pozrite si jeho recenzie, prípadne sociálne siete. Kvalitu výrobcu zistíte práve cez kvalitné referencie a recenzie od užívateľov, ktorí už majú reálnu skúsenosť. Takisto si pozrite webstránku výrobcu ako aj to či má na nej uvedené použité materiály či spôsob výroby. Pri dlhodobej investícii si zapamätajte jedno pravidlo, ktoré v tomto prípade obzvlášť platí – nekupujte narýchlo a čo najlacnejšie, za kvalitu sa oplatí zaplatiť a v dlhodobom horizonte sa vám investícia niekoľkokrát vráti.

Kľud s priateľmi

Je veľa možností opekania či grilovania v prírode. Ak ale máte záhradu alebo pozemok, tak máte priestor, kam sa hodí práve záhradný altánok. Nemusíte vstávať skoro ráno, aby ste si “chytili” miesto vo verejne dostupných altánkoch, Pri posedení v záhradnom altánku budete mať väčší kľud na rozhovory s priateľmi a nebudete rušení okolím. V Bratislave síce vzniklo aj pár ohraničených altánkov, ktoré vám zabezpečia isté súkromie, ale ak si spočítate cenu za prenájom, tak investíciu do vlastného sa ozaj vyplatí.

 

Na trhu je veľký výber rôznych záhradných altánkov. Ceny sa pohybujú v závisloti od veľkosti a kvality použitých materiálov. Ozaj kvalitný a priestorovo dostatočný altánok kúpite už okolo 1500 eur. Ako je spomenuté vyššie – altánok môžete využiť rôznym spôsobom a poskytuje širokú škálu na zábavu, kreativitu alebo ako priestor, ktorý vám môže závidieť nejeden sused.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma