Netradičné záhradné domčeky

záhradný domček v tvare kokosu

Záhradné domčeky boli kedysi len malými, zväčša drevenými stavbami, ktoré sa nachádzali v záhradách či dvoroch rodinných domov. Ako malé útočisko ponúkali chládok počas horúcich letných dní a zároveň aj miestom, ktoré pomáha pri záhradných prácach. Doba sa však mení a s ňou aj spôsoby, akým svoje záhradné domčeky ľudia používajú.

Dnes už nie je výnimkou, že záhradný domček môže slúžiť napríklad ako sauna či umelecký ateliér. A ako sa menia funkcie záhradných domčekov, tak sa mení aj ich dizajn, či už ide o farbu, materiál či tvar a veľkosť záhradného domčeka.  Vybrali sme pre vás niekoľko naozaj netradičných záhradných domčekov. Poďte sa spolu s nami na nich pozrieť a kto vie, možno vás inšpirujú pri výbere toho vášho.

Záhradný domček v oblých tvaroch

Dnes už nie je nič výnimočné, keď domček nemá klasické hranaté steny. Toto pravidlo potvrdzuje aj tento futuristicky vyzerajúci oblý záhradný domček. Prečo nie? Môže byť skvelým miestom na oddych, ale môže slúžiť napríklad aj ako externá kancelária či štúdio.

moderný záhradný domček

V súlade s prírodou

Dôkazom, že váš záhradný domček môže dokonale splynúť s prostredím prírody navôkol je práve táto netypická stavba. Tento záhradný domček má tvar listu, dokonca aj jeho farba je totožná s lístím stromov. Aj samotné dvere ako vstup do domčeka predstavujú list stromu.

drevený domček s vysokou strechou

Viac poschodí? Prečo nie!

Záhradný domček na strome a dokonca niekoľko poschodový? Nie, to nie je vymyslené miesto z rozprávky, ale skutočne môže existovať, dokonca aj vo vašej záhrade. Takéto skutočné záhradné kráľovstvo môže byť miestom oddychu, inšpirácie ale aj osláv s rodinou či priateľmi.

poschodový domček na strome

Pocit dovolenky v južnom mori

Nie každý rok nám vyjdú peniaze na to ísť na dovolenku. Ale keď si raz kúpite domček, ktorý prímorskú atmosféru pripomína, tak toho nikdy nebudete ľutovať! Pozrite sa ako si taký domček postaviť a inšpirujte sa touto našou stavbou.

tropický domček pri bazéne

Záhradná guľa

Hovorili sme už o oblom záhradnom domčeku. Ale čo tak napríklad záhradný domček ako guľa? Určite prinesie do záhrady trošku noblesy, ale aj extravagancie zároveň.

guľový altánok

Vajíčko

O niečo viac modernejší a futuristický je domček v podobe vajíčka. Je skôr akousi záhradnou bunkou, ktorá však môže dokonale slúžiť rovnako, ako klasický záhradný domček. Nezdá sa vám trošku futuristický? Určite by vzbudil záujem nejedného suseda.

záhradný domček v tvare vajca

Domček trpaslíkov

Ukážkou toho, že aj drevený záhradný domček môže byť netradičný je práve tento, ktorý pripomína domček trpaslíkov či hobitov. Môže slúžiť ako okrasa záhrady a zároveň ako miesto kam si odložíte náradie prípadne veci na grilovanie.

rozprávkový záhradný domček

Príves ako domček

Inšpiráciam a nápadom sa v dnešnej dobe hranice ozaj nekladú. Ako záhradný domček vám dokonca môže poslúžiť aj starý príves. Presvedčte sa sami.

záhradný domček na kolesách

Dúfame, že sme vás trošku inšpirovali. Ak chcete ešte viac inšpirácií na rozprávkový záhradný domček, tak si prečítajte náš starší článok s rozprávkovými domčekmi. A ak ste sa rozhodli pre kúpu domčeku, tak nás neváhajte kontaktovať. Poradíme vám tak, aby ste si kúsok rozprávky a pohodlia priniesli aj do vašej záhrady.

Zdroj fotiek: www.pinterest.com

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma