Najkrajšie zimné altánky

Záhradný domček alebo altánok je možné využívať aj v zime. Za predpokladu, že uskutočníme určité opatrenia, tak to môže byť príjemné miesto na relax, prípadne rozhovor s priateľmi. Ako si vykúriť záhradný domček alebo chatku sme písali tu.

Nielen záhradný domček, ale aj záhradný altánok sa dá využívať aj v zime. Vykuruje sa iným spôsobom a v žiadnom prípade nie je napríklad vhodný krb. Je ale veľa vykurovacích zariadení, ktoré nám – za predpokladu dobrého zazimovania altánku – zabezpečia potrebné teplo a ochranu pred zimou. Najlepšou voľbou sú napríklad halogénové ohrievače. A záhradný altánok môžete napríklad využiť ako priestor, kde sa zohrejete, keď vyjdete z vírivky alebo na posedenie pri teplom čaji alebo varenom víne. Viac o zazimovaní a využití altánku na zimu nájdete v článku tu.

V tomto článku sa však zameriame najmä na inšpirácie a ukážeme si najkrajšie zimné altánky. Niektoré sú priam rozprávkové, tak snáď sa inšpirujete a doprajete si zimný oddych aj v záhradnom altánku.

Rustikálny altánok

rustikalny altanok

Rustikálny altánok pripravený na svadobný obrad v Novom Mexiku. Zelené vence a veľa svetiel evokujú v zimnej krajine pocit tepla. A pokiaľ sa chystáte vziať sa v zime, tak je to asi jeden z najromantickejších spôsobov ako mať obrad práve v záhradnom altánku so zimnou výzdobou.

Čo sa skrýva v tomto altánku?

zimny altanok-využitie

Hádajte čo sa ukrýva v tomto zimnom altánku? Áno, je tam vírivka. Čo je lepšie ako zohrievať sa vo vírivke, keď je vonku zima? Pri relaxe v zimnom altánku vo vode však nezabudnite na pár dôležitých pravidiel. Uteráky, do ktorých sa utierate by mali byť teplé. Určite nie mokré alebo studené. Ak je to možné, tak si na hlavu dajte klobúk, čiapku alebo kúpaciu čapicu. Ak ste náchylní na nachladnutie, tak vás práve pokrytie hlavy ochráni. A samozrejme – ideálne vírivky na zimu sú také, ktoré sa nachádzajú v záhradnom altánku, čiže sú zhora zakryté. Záhradný altánok má potom skvelé využitie aj v zime a nemusíte ho mať ani celý zakrytý, najmä ak je v blízkosti vášho domu alebo príbytku. Znížite si tým náklady na altánok a ako materiál postačí drevený altánok. Myslite však na to, že drevo musí byť kvalitné – v opačnom prípade vám altánok môže zima zničiť. Záhradný altánok z veľmi kvalitného dreva vhodný aj na zimné obdobie nájdete napríklad tu.

Posedenie a zábava aj počas chladných dní

zimny altanok

Tento altánok je ako stvorený na posedenia v zimnej krajine, rozhovory s priateľmi a popíjanie napríklad horúcej čokolády. Alebo si tu môžete prečítať pár strán z vašej obľúbenej knihy, užívať si ticho a pokoj, ktoré zima prináša.
garden iglo

Záhradné iglu je tiež jednou z možností ako si posedenie vonku užívať po celý rok. Je to viacúčelová kupolovitá štruktúra, ktorá je navyše prenosná. Využitie spočíva v štýlovej zimnej záhrade, ktoré vám bude závidieť nejeden sused. Slúži na posedenie alebo aj ako kryt na vírívku.

christmas party gazebo

Neuvažovali ste nikdy nad vianočnou párty vonku? Možno to je pre vás nepredstaviteľné, keďže počasie je chladné a je skoro tma. Ale záhradný altánok sa dá ozaj využiť aj na vonkajšiu vianočnú párty. Treba dodržať určité zásady a je to fantastický nápad ako využiť altánok. Najdôležitejšie je vyššie spomínané teplo. To zabezpečíte buď halogénovým ohrievačom alebo vonkajším ohrievaním, ktoré sa volajú vonkajšie alebo terasové ohrievače. Ďalej je potrebné zabezpečiť dostatok osvetlenia. Nielen že dodá svetlo, ale aj pocitové teplo. Nezabudnite na stromček a skvelá párty je na svete.

Spôsobov ako využiť záhradný altánok v zime je ozaj niekoľko. Môžete ho síce zazimovať a odložiť na leto, ale nie je to škoda? Skúste si vybrať ten svoj, pekne si ho vyzdobiť a využívať ho ozaj po celý rok.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma