Jarná premena záhradného domčeka

jarná premena záhradného domčeka

Nie nadarmo sa hovorí, že jar je obdobím nových začiatkov. Všetko sa prebúdza a s krajším počasím rastie aj chuť tráviť viac času von. Jarné záhradné práce už máte za sebou, je najvyšší čas sa pustiť do skrášlenia vášho záhradného kráľovstva – záhradného domčeka.

Aj záhradný domček si zaslúži trošku oživenia a novej energie po zime. Oplatí vám to na atmosfére a príjemnom prostredí, v ktorom môžete relaxovať či užívať si spoločné chvíle s rodinou a priateľmi.

Spestrenie farbami

Jar je príznačná tým, že všetko okolo nás začína kvitnúť. Stromy sa menia zo suchých konárov na krásne zelené ozdoby a kvety kvitnú mnohorakými farbami. Čo tak vniesť trochu farieb aj do vášho záhradného domčeka? Zvážte napríklad umiestnenie nového koberca do jeho interiéru. Na trhu je dostupné veľké množstvo druhov kobercov v rozličných farbách, voľba záleží od vašich preferencií a vkusu. Nemusíte však kupovať nový koberec, využiť môžete aj taký, ktorý už doma nepoužívate alebo nepotrebujete. Najideálnejšou voľbou je taký, ktorý  bude praktický a ľahko čistiteľný. Nebojte sa ani vzorov na kobercoch, v mnohých prípadoch vedia veľmi pekne spestriť interiér a dodať mu nový nádych.

Okrem kobercov môžete zvážiť aj výmenu záclon na oknách. Drevený záhradný domček veľmi pekne ozvláštnia aj záclony či závesy. Použite pokojne také, ktoré máte doma a viac ich už nevyužijete. Práve závesy a záclony dokážu veľmi pekne zútulniť celý priestor záhradného domčeka a navyše plnia aj praktickú funkciu, keď chránia vnútro pred slnečným žiarením.

Ďalším praktickým, ale aj estetickým prvkom môžu byť v záhradnom domčeku aj vankúše či deky. Ak máte v záhradnom domčeku posteľ či kreslá, práve tieto praktické doplnky vedia vytvoriť útulnú atmosféru priestoru, v ktorom budete mať chuť tráviť každú chvíľu svojho voľného času.

biely záhradný domček
záhradný domček za stromom

Dovoľte priestoru dýchať

Jar je obdobím všetkého živého. Čo tak vniesť život aj do interiéru vášho záhradného domčeka? Krásnym doplnkom môžu byť aj živé kvety, rastliny či bylinky v kvetináčoch. Takto priestor nielen oživíte, ale vnesiete do neho aj viac kyslíka. Využite staré kvetináče, ale nestráňte sa napríklad ani starému kuchynskému riadu, ako miskám či prípadne čajníkom. Práve takýto druh nezvyčajných kvetináčov dokáže vniesť autentickosť exteriéru aj do interného prostredia.

výzdoba záhradného domčeka

Tip: Vytvorte si takúto zelenú záhradu aj vo vašom záhradnom altánku a chladnejšom období ho môžete využívať ako zimnú záhradu 🙂

Svetlá, lampy, svietniky

Nebráňte sa ani svetielkam či lampám, ktoré vytvoria pekné zátišia a dokážu navodiť aj romantickú atmosféru. Sú ideálnym spoločníkom počas večerov, napríklad pri pohári dobrého vína. Staré či nepotrebné lampy nemusíte vyhadzovať, nainštalujte si ich do interiéru vášho záhradného domčeka. Veľmi pekne vyniknú aj lampáše. Ak by ste chceli zapojiť aj trošku kreativity, vytvorte si vlastné svietniky s použitím zaváraninových fliaš. Záhradné chaty môžete navyše oživiť aj sviečkami, ktoré atmosféru ešte zintenzívnia.

svetelná výzdoba záhradného domčeka

Myslite aj na terasu

Záhradné domčeky s terasou sú takisto ideálnou príležitosťou a priestorom na kreativitu. S teplejším počasím prichádza aj čas na to, aby ste si vychutnali posedenie na čerstvom vzduchu – na vašej terase. Čo tak vytvoriť si vlastné posedenie zo starých paliet? Dnes je takýto štýl sedenia veľmi populárny ale je zároveň aj praktickým a rýchlym riešením, ako si na terase záhradného domčeka vytvoriť útulné posedenie. Kreativite sa medze nekladú, preto si tento „kútik“ môžete nadizajnovať podľa svojich predstáv a vkusu. Môžete doň zakomponovať kvetiny, rastliny či živé ploty, ale aj koberce, vankúše či iné dekoratívne predmety.

terasa v záhrade

Tip: Ak máte terasu, ktorú nemáte zakrytú, tak myslite aj na jarné či letné dažde a prikryte si ich prístreškom alebo pergolou.

Praktické ozdoby z kuchyne

Ak máte v záhradnom domčeku aj letnú kuchynku, môžete si do nej zaobstarať suroviny, ktoré budete počas príprav vašich obľúbených jedál z vašej záhradky potrebovať. Ideálne také, ktoré sú trvanlivé, napríklad rôzne druhy cestovín, ryžu, strukoviny či sušené bylinky.

kuchňa v záhradnom domčeku

Rôzne dózy s potravinami v záhradnom domčeku sú typické napríklad pre provensálsky štýl zariadenia kuchyne, o ktorom sme písali v tomto článku.

Záhradný domček nie je len miestom, na ktorom uskladníte vaše náradie a pomôcky pri práci v záhrade. Dnes už v mnohých prípadoch slúži ako miesto oddychu, relaxu ale aj kreatívnych činností. Je miestom, na ktorom sa môžete uvoľniť, cítiť sa príjemne a vychutnávať si pohľad na vašu záhradu s pocitom zadosťučinenia z vykonanej práce. Preto by mala byť atmosféra záhradného domčeka príjemná a útulná.

Veríme, že aj vy máte s príchodom jari plno novej energie, ktorú môžete investovať  práve do zveľadenia a spestrenia vášho záhradného domčeka.

Ak si zariadite záhradný domček vo vašom štýle a radi by ste inšpirovali aj ostatných, tak nám pošlite fotky na info@mojaltanok.sk a my ich zverejníme na našom Facebooku.

Zdroj obrázkov: www.pinterest.com

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma