Inšpirácie na záhradné dekorácie počas Veľkej noci

veľkonočný strom

Veľká noc je doslovne za dverami a s ňou aj blížiace sa sviatky a dni voľna. Väčšina z nás ich chce prežiť v kruhu rodiny a ak to počasie dovolí, tak ideálne vonku alebo na záhrade. Ak máte záhradu, záhradný domček alebo chatu, tak potom už určite viete, kde budete dni voľna tráviť. Spríjemnite si pobyt v záhrade a vytvorte spolu s deťmi veľkonočné dekorácie. Inšpirácií je veľké množstvo a väčšinu z nich si dokážete vytvoriť úplne sami len s pomocou materiálov, ktoré máte v záhrade. Oživte si teda záhradu, záhradný domček a záhradný altánok aj pomocou našich inšpirácií.

K veľkonočným sviatkom neodmysliteľne patria veľkonočné vajíčka. V USA je dokonca tradícia, kedy rodičia poschovávajú vajíčka po záhrade a dome a deti ich musia hľadať. Nepíšeme, že si túto tradíciu musíte osvojiť, ale ozdobte si vajíčkami napríklad stromy. Tak ako na Vianoce vešiame na záhradný domček a stromy svetielka, takisto môžete vajíčka povesiť takmer všade. Ak máte v záhrade záhradný altánok, tak môžete vytvoriť z vajíčok reťaze, ktoré povesíte po celom jeho obvode.

Dvere záhradného domčeka

Už dávno neplatí, že vence sú spájané len s Vianocami. Posledné roky sú veľmi moderné práve veľkonočné vence. Vyrobiť si ho môžete z prútia alebo slamy. A dozdobenie je len na vás. Či už farebné stužky, vajíčka alebo malé postavičky zajačikov. Takisto môžete veniec oživiť živými alebo umelými kvetmi.  Iným variantom, ktorý je cenovo veľmi výhodný je veniec z maľovaných vajíčok. Nájdite stuhu, cez ktorú poprevliekajte veľkonočné vajíčka a tou istou stuhou veniec zaveste na dvere záhradného domčeka.

veniec1 veniec2

Nechcete na záhradnom domčeku klasický veľkonočný veniec?

Môžete zaexperimentovať a záhradný domček ozdobiť aj takouto netradičnou dekoráciou. Potrebujete k tomu dáždnik, umelé kvety a rôzne dekorácie. Tieto dekorácie potom naukladajte do dáždnika. Ak by ste chceli živé kvety, tak vytvorte jednoduchú vázu pomocou igelitového vrecúška, do ktorého stonky kvetov zabalíte a previažete gumičkou.

dáždnik

Ozdobte si záhradné kvetináče

Či už pred záhradný domček, do neho alebo kdekoľvek na záhrade – určite niekde máte kvetináč. Tak prečo ho veľkonočne nevyzdobiť? Na ozdobu môžete použiť špáradlá s rôznymi dekoráciami, ktoré zapichnete do hliny. Na tieto špáradlá sa hodia vajíčka, ale aj iné dekorácie zo slamy alebo z dreva – sliepočky, kuriatka či zajačiky. Ak by ste chceli zabaviť deti, tak skúste takýto motýľový kvetináč! Či už zo starých pohľadníc alebo z tvrdého papiera, povystrihujte motýliky a zaveste ich na kvety. Kvetináč sa hodí aj na výzdobu do záhradného altánku a nemusíte ho tam nechať len počas Veľkej noci!

motýli kvetináč

Využite staré pomôcky

Ak máte krhlu, ktorá je stará prípadne hrdzavá, tak je ideálnym riešením posledný krát ju využiť práve ako miesto na dekoráciu. Takisto do nej môžete vložiť rôzne kvety a ďalšie veľkonočné dekorácie. Na dvere záhradného domčeka ju uchyťte napríklad veľkou farebnou stuhou!

krhla

Použite prírodné materiály

Ak patríte k tým zručnejším, tak využívajte najmä prírodné materiály. Z prútia si môžete vyrobiť v podstate akékoľvek veľkonočné zvieratko a umiestniť si ho v záhrade. Iným typom môže byť kartón, z ktorého vyrobíte väčšie dekorácie a pozapichujete ich na rôzne miesta v záhrade.

Záhrada, záhradný domček ako aj záhradný altánok sú miesta, ktoré dávajú neobmedzené možnosti na výzdobu a tým využitie kreativity. Je to zábava nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Veľká noc tento rok ešte asi nebude plná jari a farieb, tak si ich do svojej záhrady prineste. Nezabudnite na výzdobu záhrady a domčeka a uvidíte, možno sa z tohto ozdobovania stane vaša rodinná tradícia.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma