Halloween

Halloween

Október sa blíži ku koncu. S poslednými dňami tohto mesiaca je spätý aj Halloween. Tento pôvodne americký sviatok sa už pomaly udomácňuje aj u nás. Ako ducha Halloweenu dostanete do exteriéru svojho príbytku? Inšpirujte sa niekoľkými tipmi a spôsobmi, ako svoju záhradu oživiť strašidelnými dekoráciami.  Sú skvelým spôsobom, ako do svojej záhrady či záhradného domčeku pridať o čosi viac sezónnej zábavy.

Samotný Halloween si našel obľúbenie už aj u väčšiny Slovákov. Pôvod jeho názvu je prevzatý z anglického výrazu All Hallows Evening. V preklade to znamená predvečer všetkých svätých. V súčasnosti je tento komerčný sviatok typický strašidlami, večierkami v kostýmoch či strašidelne vyrezávanými tekvicami.

Pôvod Halloweenu však môžeme hľadať už v období starého keltského národu. Kelti si v noci z 31.októbra na 1. novembra uctievali rozlúčku s letom. To podľa nich patrilo bohyni života. Následne na to vítali vládu kniežaťa smrti, ktorý vládol zime. Starí Kelti verili, že táto noc má magickú silu. Duše mŕtvych sa vracajú späť na zem a chcú ovládnuť všetko živé. Kelti sa maskovali do strašidelných kostýmov a maľovali sa, pretože verili, že sa v prestrojení zapáčia zlým duchom a tí ich potom nechajú na pokoji.

Dnes je tento sviatok vnímaný skôr ako zábava, kedy sa ľudia prezliekajú do rôznych kostýmov, zdobia si svoje príbytky a prinášajú trochu zábavy do všedného života. Najčastejšie sú vyzdobované záhrady, dvory, altánky či záhradné chatky. Ako si teda vyzdobiť svoju záhradu a priniesť do nej halloweenskeho ducha?

Kostrové ruky

Ak vnímate Halloween skôr z tej zábavnej stránky, táto dekorácia je pre vás a vašu záhradu ideálna. Je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako urobiť vašu záhradu strašidelnou. Kostrové ruky sú nenáročným riešením, ktoré len jednoducho umiestnite do zeme. Vaša záhrada tak hneď nadobudne dojem, že sa premenila na cintorín, kde sa kostry vrátili k životu. Či už je to srdce, zdvihnutý prst alebo znak mieru, to všetko dáva tejto strašidelnej dekorácii hravý dojem.

Kostrové ruky

Záhradný duchovia

S touto dekoráciou sa vaša záhrada stane mestom duchom. Je finančne nenáročná, bude si vyžadovať len trochu vašej šikovnosti. Tento domáci duchový projekt je roztomilým a jednoduchým riešením, ako urobiť vašu záhradu viac strašidelnou. Budete potrebovať len lopty, plastové lieviky a PVC potrubie. Lopty umiestnite na lieviky, ktoré predtým pripevníte na PVC rúrky upevnené do zeme. Na loptu zaveste plachtu a šnúrkou zaviažte tesne po loptou. Potom plachty jednotlivých „duchov“ spojte spinkami, čím vytvoríte strašidelný kruh.

Záhradný duchovia

Metlové stromy

Ak plánujete záhradnú halloweensku párty, tieto metlové stromy sú skvelým nápadom na osvetlenie chodníka. Sú peknou ozdobou aj pre váš záhradný domček či drevenú chatku. Môžete ich použiť na osvetlenie chodníka, ktorý vedie k jeho dverám ale pokojne ich môžete umiestniť aj náhodne do priestoru vašej záhrady. Jedinečnú atmosféru Halloweenu zdôraznite využitím oranžového osvetlenia.

Metlové stromy

Strašidelné dvere

Strašidelné môžu byť aj dvere vášho domu či záhradného domčeka alebo chatky. Okrem klasických vencov z jesenných materiálov ich môžete vyzdobiť celkom netradičným spôsobom. Môžete okolo nich obmotať toaletný papier a budú vyzerať ako múmia. Alebo zo vstupu do vášho príbytku pokojne môžete urobiť aj miesto, na ktorom v pavučinách uviazla larva motýľa.  Aj takýmto spôsobom docielite, že váš dom či záhradná chatka budú vyzerať strašidelne už na prvý pohľad.

Strašidelné dvere

Duchovia zo „zálistia“

Duchov do vašej záhrady môžete privolať aj spôsobom, ktorý vám zároveň pomôže zbaviť sa nepotrebného lístia. Potrebujete na to len veľké mechy, hrable a samozrejme popadané lístie. Okolie vášho záhradného domčeka pekne vyčistíte a pripravíte na halloweensku výzdobu. Lístím naplňte vrecia a dajte im tvar duchov. Už budete potrebovať len trvácnu čiernu fixu, ktorou duchom dokreslite ich strašidelné tváre.

Duchovia

Okrem týchto kreatívnych a inšpiratívnych tipov, s ktorými sa vaša záhrada premení na halloweensky raj, môžete zvoliť aj starú dobrú klasiku. Nič neozdobí váš záhradný domček lepšie, ako vyrezávaná tekvica. Stačí do nej už len vložiť sviečku a strašidelná atmosféra je (niekedy doslova) na stole.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma