Drevené dekorácie do záhrady

prirodný kvetináč z kmeňa stromu

Drevo je obľúbeným prírodným materiálom s mnohými benefitmi. Niet divu, že je súčasťou mnohých priestorov, domov a záhrad. Prináša so sebou harmóniu, návrat k prírode a dotvára útulnú atmosféru. Jeho využitie je všestranné od nábytku, podláh, záhradných stavieb až po umenie. Dnes sa pozrieme na to, ako si môžete skrášliť svoju záhradu drevenými záhradnými dekoráciami.

Ak ste majiteľom drevenej záhradnej stavby, či už je to záhradná chatka, záhradný altánok alebo domček, určite viete, aký dojem dodali celej vašej záhrade po ich osadení. Drevená záhradná chatka, záhradný altánok či domček skvelo zapadajú do prostredia a vytvárajú príjemnú a útulnú atmosféru. Ponúkajú skvelé miesto na relax a oddych, na ktorom sa cítite príjemne, v obklopení prírodných materiálov. Premýšľate, že by ste si chceli svoju záhradku ozdobiť či doplniť? Prečo nevyužiť drevo ako prírodný materiál pre vaše záhradné doplnky? Pozrime sa spoločne na niekoľko zaujímavých a kreatívnych tipov, ako si drevenými dekoráciami a doplnkami môžete oživiť vaše záhradné kráľovstvo. 

Chodník z kmeňov stromov

chodník z drevených polien v zemi
Zdroj: https://www.webnoviny.sk/fotogaleria/20-skvelych-napadov-vyrobu-drevenych-doplnkov-do-domu-aj-do-zahrady/?id=2

Veľmi zaujímavým a kreatívnym doplnkom do záhrady je takýto chodník vytvorený z odrezkov kmeňov stromov. Nielenže si ním vytvoríte prírodný chodníček, ktorý vedie napríklad k miestu kde je váš záhradný altánok či záhradná chatka, ale je zároveň aj oživením celého priestoru. 

Milé privítanie

drevená ceduľka s nápisom vitajte na našej záhrade
Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/503981014545653500/

Plánujete záhradnú grilovačku, oslavu či posedenie? Privítajte na záhrade vašich hostí a zároveň ozdobte svoj záhradný altánok, domček či chatku. Takáto kreatívna drevená ceduľka je originálny spôsob, ako rozveseliť vašich hostí hneď po príchode.

Originálne svietniky

svietniky
Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/49539664631067514/

Čo tak si navodiť príjemnú romantickú atmosféru pri sviečkach? Takéto originálne svietniky si môžete zavesiť do záhradnej chatky či na terasu, alebo môžu byť ozdobou pre váš záhradný altánok či domček. Postačia vám na to obyčajné zaváraninové sklá, kúsky dreva či nevyužitých paliet a štipka zručnosti. Vytvorte si svoje originálne svietniky, kreativite sa rozhodne medze nekladú.

Kvetinová stena

vertikálna kvetinová stena
Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/138133913556121074/

Kreatívnou dekoráciou pre vašu záhradu, terasu, záhradný altánok či chatku môže byť aj takáto zaujímavá vertikálna kvetinová stena. Na jej výrobu môžete využiť starú paletu, ktorú len pripevníte napríklad na stenu záhradného domčeka či chatky, niekoľko rastliniek alebo vašich obľúbeným byliniek a originálny záhradný doplnok je na svete. Prípadne stenu môžete doplniť aj svietnikmi.

Drevená studnička

drevená páka na vodu s kýblom s bielymi kvetmi
Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/538109855464619115/

Vždy ste snívali o  studničke priamo na záhrade? Môžete si svoj sen splniť takouto drevenou. Je skvelým záhradným doplnkom, ktorý oživí či už váš kvetinový záhon alebo prostredie záhradného domčeka, altánku či chatky. Navyše, môže vám poslúžiť aj ako kvetináč. 

Tajné dvere

tajné dvere v záhrade
Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/ARbZmFLzQ1_CkOZPTnhiVitUzB9d7LpQu37CAxHNGBQSINt55Y_j2lI/

Vneste do záhrady aj trošku tajomstva. Takéto záhadné záhradné dvere môžu byť skvelou dekoráciou, ale aj obľúbeným miestom pre vaše deti či vnúčatá, ktoré takéto záhadné miesta zbožňujú. 

Pohodlie a oddych

hojdacia lavica zavesená v altánku
Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/534450680775443037/

Praktickou ozdobou či doplnkom pre vašu záhradu môže byť aj takáto drevená hojdacia lavica. Môžete si ju umiestniť kdekoľvek na záhrade, doplniť pohodlnými vankúšmi či dekou a dokonalé miesto na oddych a relax máte hotové.

Prírodné kvetináče

prirodný kvetináč z kmeňa stromu
Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/534450680775443037/

Aj odrezky stromov si dokážu nájsť svoje využite. Čo tak napríklad ako kvetináče do vašej záhrady? Takéto originálne kvetináče oživia vašu záhradu či skalku a dodajú celému priestoru harmonický dojem. 

Chceli by ste si aj vy oživiť či skrášliť vašu záhradu? Skúste niektoré z našich tipov na drevené dekorácie a doplnky do záhrady. Drevo je spoľahlivý materiál, ktorý dotvorí príjemnú atmosféru nielen v záhrade ale aj vo vašom záhradnom altánku, chatke či domčeku. Skrášlite si svoje záhradné kráľovstvo ešte túto sezónu a užívajte si babie leto v príjemnom a harmonickom prostredí.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma