Drevená chata – miesto oddychu a pohody, či nový biznis plán?

Ľudia v letnom období stále častejšie hľadajú priestor, kde nájdu nie len rekreáciu, ale aj oddych a kľud. Každým rokom sa stáva stále obľúbenejším miestom práve drevená chata pred luxusným hotelom, či veľkým komplexom plným ľudí a množstvom aktivít.

Doba sa zrýchľuje a nás každodenne obklopuje stále viac ľudí a aktivít, takže je prirodzené, že sa nám žiada oddych v príjemnom prostredí, v obklopení prírody a jednoduchého prostredia bez zbytočných doplnkov, ktoré v konečnom dôsledku nie sme ani schopní dostatočne využiť.

Mnoho z nás si pamätá práve zážitky, z rodinných stretnutí, kde stará drevená chata hrala hlavnú úlohu. Po čase však tento trend upadol a tieto miesta začali chátrať, ako novinky prišli veľké hotelové komplexy, ktoré návštevníkom okrem ubytovania ponúkali aj množstvo voľno časových aktivít, možnosti pre šport, či spoločenské vyžitie. Toto však upadá. Ľudia stále chcú istú hladinu komfortu, no medzi to sa už priraďuje aj menej ľudí a kľudné prostredie.

Drevená chata tak začína byť v popredí dokonca aj pred niekoľko hviezdičkovými hotelmi. Majitelia takýchto chát však majú dve možnosti. Buď si tento priestor ponechajú pre seba a užívajú si luxusný priestor pre oddych a regeneráciu, alebo v tomto mieste nájdu aj nový biznis model. Práve takéto miesta sú veľmi zaujímavé pre ľudí, ktorí potrebujú skutočne zregenerovať nie len svoje telo ale aj myseľ.

Čo by však takáto drevená chata mala ponúknuť aby bola zaujímavá na trhu ponúk s rekreačnými miestami?

Ako základné parametre, ktoré by mal tento rekreačný priestor ponúknuť sú rozhodne základné vybavenie, ako kuchyňa, kúpeľňa, toaleta, spálňa a terasa, či veranda. Toto vybavenie sa však považuje za úplný základ najnižšej cenovej hladiny.

Zaujímavé sú ale práve tie menej štandardné možnosti, ktoré môže drevená chata ponúknuť. Medzi často videné je to rozhodne vírivá vaňa, či kaďa v exteriéri, masážny sprchový kút, alebo suchá sauna.

Ak je priestor chaty väčší, jej potenciál môže byť využiteľný aj pre firemné porady, v tomto prípade však treba myslieť na spoločenskú miestnosť, ktorá by mohla byť využiteľná, ako konferenčný priestor. V tomto prípade by teda mala disponovať aj premietačkou, bielou stenou, alebo plátnom na premietanie, väčším konferenčným stolom a dostupným gastronomickým zabezpečením.

Riešením občerstvenia môže byť buď externá firma, ktorá zabezpečí stravovanie, alebo miestna reštaurácia, ktorá sa postará o doručenie jedla v čase raňajok, obeda a večere.

V každom prípade je podstatné myslieť na to, že drevená chata je priestor, ktorý si vyžaduje pozornosť. O takéto miesto je potrebné sa starať. Nie len o interiér, ale aj exteriér. Kosenie, údržba zelene, či samotná propagácia tohto miesta. Vytvoriť tomuto miestu dušu je podstatné nie len pre majiteľa, ale aj človeka, ktorý sa na toto miesto bude možno každoročne s radosťou vracať a spájať si s týmto miestom letné spomienky na oddych s priateľmi a rodinou. Lebo každá pekná príhoda z nášho detstva sa začína „vtedy na chate“…

Drevená chata rovnako ako jej konštrukcia by mala byť priestorom, ktorý žije a to zabezpečí len jej aktívny majiteľ, ktorý do nej bude investovať svoju energiu, ktorá sa rozhodne postupom času vráti.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma