Čím sa pýšia tie najkrajšie altánky?

altánok v kvetinovej záhrade

Altánky už dlho patria medzi našu obľúbenú súčasť exteriéru, ktorú chceme mať stále na očiach. A prečo by aj neboli, keď nám prinášajú toľko výhod a možností na trávenie veľa pekných chvíľ so svojou rodinou. Práve tieto záhradné stavby sú snom mnohých majiteľov veľkých záhrad alebo veľkého rodinného domu s rozľahlým pozemkom. Záhradné altánky môžu dokonca v sebe ukrývať gril, ktorý by vám pri rodinných posedeniach rozhodne nemal chýbať. Okrem letného odpočinku si tak môžete pripraviť nejaké príjemné dopoludnie v kruhu svojich blízkych. Klasické altánky, ktoré uprednostňujú takmer všetky rodiny, bývajú najčastejšie vyrábané z dreva a nemajú žiadny netypický tvar, držia sa strohého a okúkaného dizajnu. Avšak aj napriek tomu sa nájde mnoho ľudí, ktorí by určite ocenili nejakú zaujímavejšiu alternatívu záhradných altánkov. Podľa ich dizajnu, prevedenia a tiež samotného materiálu si viete tiež určiť aj cenu, ktorú ste ochotní investovať za postavenie alebo kúpu altánku.

altanok na kazdodenne posedenie

Altánok ako kvetinová oáza

Altánky nie sú len obyčajnou záhradnou stavbou, čo sa dá jednoducho potvrdiť. Veľmi populárne sú altánky, ktoré sú v obklopení zelene, to znamená, že takéto altánky majú pri sebe veľa drevín, alebo sa priamo tiahnu z ich konštrukcii. Je úžasné sledovať, ako sa vďaka týmto rastlinám alebo drevinám môžu aj tie najjednoduchšie záhradné altánky zmeniť na honosné záhradné stavby.

Altánok ako miesto na grilovanie

Zaujímavou inšpiráciou pre ozdobenie nejakých altánov môže byť tiež krb, avšak pri tomto ozvláštnení by malo ísť o naozaj veľké altánky, ktoré sú podrobne naplánované a navrhnuté priamo na pozemok. Okrem toho, že je krb súčasťou interiéru, veľmi populárne je tiež zavádzanie krbu už do exteriéru, čo v konečnom výsledku môže vyzerať naozaj dobre. O tom, aké s výhody grilovania práve v altánku sme písali tu.

Závesy navodia pocit luxusu

Záhradný altánok vám vedia dokonalo spestriť závesy, ktoré pôsobia zároveň elegantne a luxusne. V prípade, že budete chcieť byť v blízkosti záhrady, tak si ich jednoducho roztiahnete a vy o nič neprídete. Ak však budete chcieť mať so svojou rodinou väčšie súkromie, tak si závesy jednoducho stiahnete. Takto si môžete ušetriť nejaké financie za materiál. A okrem toho bude váš altánok pôsobiť naozaj zaujímavo a luxusne! Podobné altánky rozhodne môžeme považovať za najkrajšie altánky sveta, ktoré si zaslúžia pozornosť aj u nás. Viac inšpirácii na dekorácie a ozdobenie záhradných altánkov si môžete prečítať v článku tu.

altánok so záclonami

Altánok plný radosti

Záhradný altánok si obľúbia aj deti, ktoré v nich počas leta môžu tráviť veľa času alebo sa hrať.

Mnohé druhy a modely záhradných altánov majú ako súčasť tiež dostatočne veľkú plochu, ktorú určite budete môcť využiť pri grilovaní alebo už na nejaké posedenie. Veď práve to je jeden z dôvodov, prečo sa rozhodujeme pre kúpu alebo stavbu altánov.

Aký materiál použiť?

Pri navrhovaní alebo zvažovaní o kúpe altánku je to jedna z prvých vecí, ktoré riešime. Materiálov je veľa – od dreva, plastu, cez kov až po betón. Každý materiál má svoje výhody aj nevýhody. Najideálnejším materiálom je samozrejme drevo. Keď kúpite kvalitné drevo od overeného výrobcu, tak si zabezpečíte altánok na ozaj dlhú dobu. Zároveň drevo navodzuje ten správny pocit prírodnej atmosféry, čiže oddychu.

Ak sa však nechcete držať iba čisto prírodných materiálov, tak sa môžete pri navrhovaní altánku obrátiť na výber železa. Okrem železnej konštrukcie môžete pridať tiež zábradlie a oplotenie altánku, ktoré bude pôsobiť modernejším dojmom. Rozhodne ich môžeme zaradiť k tým luxusnejším altánkom do záhrady.

Zabúdať by ste tiež nemali na altánky, ktorých konštrukciu výrazne zdobia betónové prvky, čo pridáva celému altánku ešte viac originality a moderného dizajnu. Takéto altánky sú síce drahšou alternatívou, ale vy si ich stále môžete podľa samotnej ceny prispôsobiť. Napríklad aj tak, že skombinujete viacero materiálov.

Leto sa rozbehlo v plnom prúde. Je takisto znamením posedení, stretávania sa a večerov s priateľmi. Tak už viete, kde budete s priateľmi tráviť čas a pre aký altánok sa rozhodnete vy?

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma