Aký nábytok zvoliť do záhradného altánku?

strecha altánku

Záhradný nábytok je určený výlučne pre exteriér. Keďže patrí von, tak je potrebné aby bol najmä odolný voči nepriaznivému počasiu. Do záhrady si však chodíme oddýchnuť, zrelaxovať a na chvíľu vypnúť od všetkých myšlienok. Práve preto by mal byť záhradný nábytok tiež stabilný, pohodlný a vkusnou súčasťou vašej záhrady.

Typy záhradného nábytku

Najlepšou voľbou výberu nábytku do záhrady je rozhodne drevený nábytok, keďže ide o prírodný materiál. Drevený nábytok pôsobí v záhrade naozaj neutrálne, no veľmi vkusne. Investícia do dreveného nábytku je dobrou voľbou, keďže taký nábytok má naozaj dlhú životnosť. Pokiaľ uvažujete o iných variantoch, tak môžete vsadiť na kov. Kovový nábytok má rovnako ako ten drevený dlhú životnosť. Kvalitný kovový nábytok znáša dobre časté zmeny počasia. Neodporúčanou alternatívou je nábytok z plastu, ktorý okrem toho, že v záhrade nevyzerá veľmi dobre, nemá ani dlhú životnosť.

Aké druhy nábytku do altánku poznáme?

V altánku by vám rozhodne nemal chýbať stôl spolu so stoličkami, ktorý budete môcť využiť za všetkých podmienok. Či už sa budete pripravovať na rodinnú grilovačku, menšiu oslavu, letné posedenie alebo nejakú inú príležitosť. Stôl jednoducho budete potrebovať, je nutné aby bol dostatočne veľký (aspoň pre 8 ľudí). Taktiež by mal byť dostatočný počet stoličiek, aby mal každý svoje miesto. Takisto je možné využiť závesné kreslá, namiesto stoličiek, čo môže byť pre každého príjemnou výhodou a úsporou miesta. Ak svoj altánok využívate predovšetkým na príležitosti grilovania, tak by vám nemali chýbať skrinky. Do nich si budete môcť uložiť všetky potrebné pomôcky, ktoré budete pri grilovaní pravidelne využívať. V opačnom prípade do nich môžete  uložiť nejaké deky, keď zvyknete byť vonku príliš dlho.

altánok pri nočnej oblohe

Osvetlenie záhradného altánku

Vhodne vybrané osvetlenie je do záhradného altánku naozaj dôležité. Počas večera môžete svoju záhradu skrášliť rôznym osvetlením, ktoré však treba starostlivo vybrať. Existuje viacero druhov možných osvetľovačov. Najbežnejšie sú solárne a elektrické svietidlá. Solárne svietidlá pracujú s nízkym napätím, vďaka čomu sú naozaj bezpečné. Pri inštalácií elektrického osvetľovania musíte dôkladne dbať na všetky ochranné prvky ich inštalácie, keďže pri nesprávnom inštalovaní vám môžu mnohé elektrické osvetlenia spôsobiť ujmu na zdraví. Pred inštaláciou a samotným výberom osvetľovačov pre váš záhradný altánok by ste sa rozhodne mali poradiť so skúsenými odborníkmi. Ako si vyzdobiť záhradu osvetlením sme písali v samostatnom článku, ktorý nájdete tu.

Aký krb vybrať do záhradného altánku?

Poriadny záhradný altánok by sa bez krbu alebo grilu určite nezaobišiel. Pri výbere krbu sa nemusíte obávať montovania, keďže je to veľmi jednoduché a zvládne to každý. Medzi hlavné výhody elektrických krbov rozhodne patrí to, že nepotrebujú žiadnu špeciálnu starostlivosť, pretože sú úplne bezúdržbové. Prírodné krby v porovnaní so záhradnými majú výhodu v tom, že ich teplo je zdravšie.

Dekorácie do záhradného altánku

Svoje altánky si môžete tiež ľubovoľne dekorovať s pomocou svojich obľúbených kvetín, ktoré tam môžete tiež pestovať. Kvety by mali byť pestrofarebné a tiež rôznorodé, práve tie sa postarajú o spestrenie a podotknú celkový dizajn altánku. Typické pre záhradné altánky sú napríklad muškáty, levandule, ruže alebo pivónie. Často sa môžete v mnohých altánov tiež stretnúť s popínavými rastlinami ako je brečtan. Ak preferujete skôr nejaké dekoratívne predmety, môžete vsadiť na výber nejakých moderných sôch, ktoré si priveziete napríklad z dovolenky. K tejto téme sme venovali samostatný článok Tipy na dekorácie záhradného altánku.

altanok v zahrade

Ak uvažujete nad skrášlením svojho altánku, tak sme vám snáď dali nejaké tipy. Leto sa rozbehlo v plnom prúde a ponúka množstvo príležitostí ako si skrášliť pobyt v záhrade. A ak náhodou ešte altánok nemáte, tak si vyberte z našej pestrej ponuky.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma