7 dizajnových záhradných altánkov

klasický altánok

Záhradné altánky sú príjemným a užitočným doplnkom do každej záhrady či dvora. Poskytujú miesto na oddych, usporiadanie špeciálnych udalostí či osláv. Majú aj svoju praktickú funkciu, keď môžu poslúžiť ako miesto pre pomocníkov pri prácach na záhrade.

Existuje množstvo štýlov altánkov z rôznych materiálov, a existuje taktiež množstvo spôsobov, ako ho začleniť do záhrady. Slúži ako miesto, na ktorom môžete obdivovať krásu a majestátnosť vašej záhrady, ale aj ako miesto na odpočinok. Záhradný altánok však môže byť aj sofistikovaným dizajnovým doplnkom pre vašu záhradu.

Drevo navodí prírodnú atmosféru

Najčastejším materiálom pre záhradné altánky je drevo. Tak je tomu aj v prípade tohto altánku, ktorý ponúka ideálne a útulné miesto pre oddych a relax. Doplnený kvetmi a prírodnými doplnkami dostáva vidiecky nádych. Atmosféru ešte viac dopĺňajú svetelné reťaze pod strechou altánku. Ideálne miesto na šálku čaju pri obľúbenej knihe.

drevený altánok

Drevený dizajnový altánok

Záhradný altánok môže byť aj skutočne dizajnovým miestom. Nemusí ísť o typickú štruktúru altánku so šikmou strechou. Priestranný altánok z prírodných materiálov skvele doplnia aj kovové doplnky, tak, ako v prípade tohto moderného záhradného altánku.

netradičný altánok

Kombinácia dreva a luxusu

Tento moderný záhradný altánok je vyrobený zo sušeného borovicového dreva. Má tri vstupy, ktoré sa dajú ľahko uzavrieť celopresklenými dverami. Stáva sa tak ideálnym miestom na grilovačku či posedenie s priateľmi aj v prípade nepriaznivého počasia.

moderný altánok Utah

Cíťte sa ako pri mori

Existuje množstvo spôsobov a dizajnov altánkov. Ak ste viac prímorský typ a chýba vám trošku exotiky aj počas bežných dní, práve takýto typ altánku je pre vás ten pravý. Pre prímorské oblasti a relax je typická biela farba a spolu s dizajnovými prvkami vytvoríte tú pravú relaxačnú atmosféru. A navyše, ak máte na záhrade aj bazén, o to viac sa vám k nemu bude hodiť práve takýto oddychový altánok.

plážový altánok

Kovový altánok je stále “in”

Pri slove altánok nám vo väčšine prípadov napadne hneď hnedá drevená konštrukcia typická pre veľké množstvo záhrad. No krokom vpred v dizajne je tento altánok, vyrobený z kovu. Navádza pocit elegantnosti a čistoty a poskytuje nádherný výhľad na okolie mesta.

kovový altánok

Elegancia v podobe murovaného altánku

Ak chcete siahnuť po úplne inom type materiálu, tak vyskúšajte murovaný altánok.Evokuje úplnú nadčasovosť. Je elegantným a sofistikovaným riešením pre miesto oddychu, relaxu ale aj rôznych spoločenských udalostí či osláv s rodinou a priateľmi.

elegantný moderný altánok

Altánok ako zimná záhrada

Tento altánok je výrazne moderným záhradným prvkom, ktorý už skôr navodzuje dojem samostatnej miestnosti v záhrade. Je ideálnym riešením aj pre chladnejšie večery ale aj dni. Moderný nábytok či dokonca aj okná na stene altánku sú ideálnym riešením, vhodným najmä do moderných typov záhrad. Tým, že je celý uzavretý vás navyše ochráni pred prípadným zlým počasím a v zime sa dá využiť napríklad ako zimná záhrada.

altánok ako zimná záhrada

Zdroj obrázkov: www.pinterest.com, www.mojaltanok.sk

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma