5 tipov pre krásny altánok

Hlavne v letných mesiacoch je jedno z najobľúbenejších miest v našej záhrade práve altánok. Zabezpečuje dobré tienenie, no zároveň poskytuje pohodlie pre čas strávený v záhrade. Ako si však takýto altánok postaviť a na čo nezabudnúť pri jeho zabezpečení?

Najčastejším spôsobom zabezpečenia záhradného altánku je prostredníctvom inej firmy. Tá altánok vyrobí a celý doručí a zmontuje priamo na Vašej záhrade. Možnosti sú však aj také, že si altánok necháte vyrobiť a zmontujete si ho svojpomocne. Pri drevených altánkoch je však niekedy problém práve s hlavnou konštrukciou, ktorá je veľmi masívna a ťažká, takže na jej skonštruovanie je potrebné profi – náradie, ktoré sa zväčša nenachádza  každej domácnosti. Rovnako tak pri neodbornom skonštruovaní sa môže stať, že predajca neuzná reklamáciu z dôvodu neprofesionálneho zaobchádzania pri stavbe altánku. Z toho dôvodu je lepšie uprednostniť hotový produkt a vyhrať sa skôr s nasledujúcimi úpravami.

 

  • Vyfarbite sa

Altánok je okrasa záhrady, nebojte sa priniesť s ním do tohto priestoru farbu. Zvážte aké farby sa vo vašej záhrade nachádzajú a čo by sa k ním hodilo. Ak máte veľa listnatých a trávnatých povrchov, nebojte sa bielej, alebo bledo modrej, rovnako tak pekne vyznie aj bledé prírodné drevo, ktoré zvýrazní naturálnosť tohto doplnku. Záhrady, ktoré sú viac orientované na skalky a kameň si môžu dovoliť viac farebnosti a ničomu to neublíži, práve naopak. V tomto prípade môže byť použitá aj kombinácia dvoch k sebe inklinujúcich farieb, ktoré tento priestor oživia.

  • V záhrade záhradne

To, že je altánok súčasťou záhrady však neznamená, že nemôže mať rovnako tak naturálny charakter. Vysaďte v jeho okolí kvety, či upevnite kruhové kvetináče do vrchnej opornej časti altánku. Zabezpečíte si tak nie len pekný vintage nádych, ale aj efektívne tienenie v prípadoch, keď je slnko v nižších polohách a svieti až do priestorov altánku.

  • Dekorujte

Kvety, sedenie, prestieranie na stole, toto všetko spríjemňuje atmosféru altánku, ktorý by mal pôsobiť útulne. Nezabudnite však aj na kahance so sviečkami, či deky na dlhé letné večery. Toto všetko dodáva pocit domova a kľudu.

Zahradny altanok MONTANA 12
Altánok MONTANA
  • Pohodlie na prvom mieste

Záhradné sedenie v altánku je veľmi dôležité, ak budete mať pohodlné sedenie, tak na tomto mieste rozhodne strávite väčšinu času. Riešení je mnoho. Ratanové sedenie, paletové sedenie, či rôzne typy záhradných gaučov. Všetky tieto možnosti vám ponúkajú priestor na váš výber, ktorý sa už odvíja len od vašej kreativity, vkusu a rozpočtu, ktorý ste si na altánok stanovili.

  • Letné garden párty na jednotku

Ideálnym riešením altánku je jeho prepojenie so záhradným grilom, alebo pieckou, ktorý dá tomuto priestoru úplne nový rozmer. Záhradný altánok môže mať prenosný gril, ktorý si viete prakticky na noc odložiť, alebo rôzne typy murovaných grilov, ktorý okrem funkčnosti vyzerá veľmi vkusne a dodáva altánku príjemnú atmosféru. V tomto prípade však nezabúdajte na podstatné bezpečnostné opatrenia, ktoré by bolo vhodné prebrať aj s dodávateľom altánku. Zvyčajne sa krb muruje samostatne, so samostatným komínom. Môžete ho však zakúpiť aj hotový z betónových tvárnic a dekorovať si ho až následne rôznymi kamienkami, či inými dekoračnými doplnkami.

V každom prípade altánok je druhá obývačka na leto, myslite teda na to, že by sa vám toto miesto malo páčiť a vyhovovať vašim potrebám. Šetriť sám na sebe sa v týchto prípadoch neoplatí.

Zahradny altanok DAKOTA 1a
Altánok DAKOTA

 

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma