5 dôvodov, prečo si postaviť záhradný altánok

S jarou prichádza čas, kedy ľudia začínajú premýšľať o tom, ako čo najviac využiť svoj vonkajší priestor. Jedným zo spôsobov, ktoré by ste mohli považovať za transformáciu vašej záhrady, je pridanie vonkajšieho chráneného priestoru. Existuje veľa spôsobov ako to urobiť, jeden z nich je záhradný altánok. Ak ste stále neprišli na to, či je pre vás záhradný altánok pravým riešením, potom sme vám pripravili 5 výhod, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.

  1. Úkryt pred poveternostnými podmienkami

Pravdepodobne najčastejším dôvodom výstavby altánku vo vašej záhrade je ochrana pred poveternostnými podmienkami. Bez ohľadu na to, aké leto nás čaká, prídu chvíle, kedy si budeme chcieť užiť vonkajšie prostredie, bez toho, aby ste sa obávali útoku slnka alebo dažďa. Altánok nebudeme môcť využívať, pokiaľ bude silný vietor alebo sneh. Altánok vám môže ponúknuť útočisko, ktoré potrebujete na maximálne využitie vonkajšieho priestoru.

 

 2.  Vonkajšia herňa pre deti

Sú časy, keď je pekné počasie a kedy každý rodič musí poslať deti von z domu, aby sa dostali na rad zimou presúvané záležitosti. S altánkom na dvore môžete svojim deťom dať vhodné miesto na hranie, ktorý ich chráni pred počasím. Môžete si s nimi užiť veľkú zábavu, poprípade doplniť hračky, ktoré sa budú nachádzať v altánku a tak sa nemusíte toľko obávať o neporiadok!

3. Socializácia

V letných mesiacoch je v záhrade nemálo krásny chvíľ ako zábava s priateľmi alebo rodinou. Či už je to len pár priateľov pri šálke čaju, alebo plnohodnotná záhradná párty, je skvelé mať správne miesto. Altánok vám poskytne krytý priestor na posedenie, čo znamená, že nebudete tak závislí od počasia, ako aj od krásneho miesta na rozprávanie.

4. Súkromie

V závislosti na štýle altánku, ktorý chcete sa môžete rozhodnúť že napríklad zakryjete strany kvetmi a kermi , aby ste vytvorili súkromný priestor pre tých, ktorí sú vo vnútri. Ak váš súčasný  priestor ponúka obmedzenú samostatnosť, pridanie altánok by mohlo byť spôsob, ako ju získať bez vyhodenia obrovského množstva eur na oplotenia a zeleň okolo pozemku.

 

5. Vychutnajte si záhradu

Najväčšou výhodou mať záhradný altánok je to, že vám dáva miesto, aby ste nič nerobili. Poskytuje vám možnosť relaxovať a užiť si relax v danom okamžiku.

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma