VŠEOBECNÉ

Základnou cenou záhradnej chatky je kompletná konštrukcia bez doplnkových služieb:

  • podlaha,
  • steny,
  • strešné debnenie,
  • okná,
  • dvere,
  • kovania, kľúčky a pod.

V základnej cene nie je montáž, zateplenie, okenice, maľovanie, pokládka krytiny, strešná krytina, úprava konštrukcie a príprava podkladu.

V závislosti od typu produktu sa čakacia doba pohybuje od niekoľkých dní do niekoľkých týždňov. Ak si zákazník objedná produkt, ktorý máme v súčasnosti na sklade a chce si ho zmontovať svojpomocne, potom je čakacia doba 5 až 10 pracovných dní. Pokiaľ si zákazník objedná produkt spolu s montážou alebo inými doplnkovými službami, doručenie a doplnkové služby sa uskutočnia v dohodnutom časovom rozpätí – cca 35 až 45 pracovných dní, podľa možností aj skôr.

Produkty z našej ponuky majú veľa špecifík, preto sme zvolili formu objednávok telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného / objednávkového formulára, aby sme sa s Vami mohli dostať do priameho kontaktu a vysvetliť všetky podrobnosti.

Po zaplatení 1/3 zálohovej platby z celkovej sumy produktu na účet sa môže zvyšná platba vykonať bankovým prevodom 3 dni pred termínom montáže, alebo hotovosťou po ukončení a prevzatí produktu. V prípade produktov v celkovej sume nad 10 000 EUR (prízemné a poschodové chaty) sa platba vykonáva v 3 etapách a to 1/3 zálohová platba, následne 1/3 platby pred samotným dodaním chaty a zvyšná 1/3 platby po ukončení stavby.

Aktuálne predaj na splátky neposkytujeme. Odporúčame osloviť jednu zo splátkových spoločností, ktoré na našom trhu pôsobia (Quatro, Home Credit a pod.)

Ako jediný na trhu poskytujeme na naše výrobky 3 ročnú záruku a na krytinu dokonca až 15 rokov pokiaľ sa jedná o lepenkový šindel. Za kvalitu si ručíme – používame výberovú kvalitu použitých drevín a výrobných procesov.

Pri správnej údržbe a ochrane aj 100 rokov. Podstatné je drevostavbu pravidelne ošetrovať vhodným náterom v intervale niekoľko rokov (záleží od výrobcu náteru)

Niekedy áno. Je to však prirodzený jav, ktorý spôsobujú poveterostné podmienky a kolísajúca vlhkosť, keďže drevo je prírodný materiál. Takéto praskliny nemajú žiaden vplyv na plnohodnotné užívanie. Vybrané typy altánkov sú dokonca vyrobené špeciálnou technológiou z lepeného dreva, ktoré vynikajúco odoláva poveternostným podmienkam aj v tých najnáročnejších oblastiach.

Samozrejme, zo smrekov, borovíc a iných ihličnatých drevín vyteká živica aj keď je drevo dostatočne vysušené. V týchto drevinách sa nachádzajú tzv. vačky zo živice alebo rezervoáre so živicou, jedná sa o prirodzený jav spojený s drevom. Živicu môžte odstrániť buď nahriatím teplovzdušnou pištoľou a postupne zotierať štetcom so syntetickým vlasom a následne zatmeliť a prebrúsiť, resp. ju vymyť zo škáry v dreve aj za pomoci acetónu, ktorý živicu spoľahlivo rozpustí a drevo nezamastí.

Cena montáže našimi pracovníkmi sa pohybuje od 150 € pri altánkoch a domčekoch na náradie a od 220 € pri záhradných chatkách, vždy v závislosti od veľkosti a hrúbky modelu. Cena montáže je uvedená pri každom produkte v jeho katalógovej karte.

 

PODKLAD

Existujú rôzne možnosti úpravy podkladovej plochy pod altánok alebo chatu. Podstatné pre nás je, aby bol tento podklad pevný a v rovine. Pri záhradných altánkoch sa ako podklad odporúča zhutnené štrkové lôžko obložené obrubníkmi, zámková alebo iná dlažba, betónová platňa, kocky vyobkladané na vybraných miestach pod podkladovými hranolmi a pod. V podstate nieco podobné platí aj pre záhradné chatky. Návod na prípravu podložia nájdete TU. Pri chatkách o rozmere 25 m² a viac odporúčame pripraviť betónovú platňu alebo obvodový betónový základ s vnútornou plochou vysypanou a zarovnanou napr. štrkom.

Pre produkty do 25 m² je potrebná minimálne ohlasovacia povinnosť. V prípadoch nad 25 m² je potrebné stavebné povolenie. Pre 100% istotu je vždy potrebné riešiť konkrétnu situáciu s príslušným stavebným úradom vo Vašom okolí.

Nie. Podklad pod altánok môže byť ľubovoľný, či je to už betónová platňa, zámková dlažba alebo len zarovnaná plocha zhutnená a vysypaná štrkom alebo kamennou drťou. Návod na prípravu podložia nájdete TU. Pri chatkách o rozmere 25 m² a viac odporúčame pripraviť betónovú platňu alebo obvodový betónový základ s vnútornou plochou vysypanou a zarovnanou napr. štrkom.

 

MONTÁŽ

Pred začatím montáže je potrebné pripraviť miesto pre výstavbu produktu (podklad) a zabezpečiť k nemu prístup. Ak nieje možný prístup na stavenisko, treba nás o tom informovať predom a v deň montáže poskytnúť 2 osoby na presun montážnych prvkov v prípade, že je stavenisko 15 a viac metrov od odparkovaného vozidla.

Montáž menších konštrukcií, ako je altánok, menšie domčeky, garáže a domčeky na náradie bez zatepľovania alebo ďalších doplnkových služieb, trvá približne 1 pracovný deň. Pri väčších prevedeniach alebo ďalších doplnkových službách je čas montáže individuálny, od niekoľkých prac. dní až po niekoľko týždňov.

Áno, počas inštalácie je potrebný prístup k elektrickej energii 220 V. Ak na mieste montáže nie je žiadny prúd, je potrebné o tom informovať pri upresnení si termínu dodania. Po upozornení bude náš montážny tím vybavený elektocentrálou. V takom prípade si vystačíme aj bez prípojky.

Áno, do chatky je možné pripojiť vodovod a kanalizáciu. Najlepšie je však urobiť vodoinštaláciu a kanalizáciu pred začatím montáže. Ak bude inštalácia vykonaná na príslušných miestach (kúpeľňa alebo kuchyňa), náš tím ju počas montáže vbuduje do domčeka. Montáž elektroinštalácie by sa mala začať vtedy, keď sa náš montážny tím zaoberá strechou (po vystavaní obvodových stien). Inštaláciu môže vykonať elektroinštalatér vo vašej réžii.

Všetky naše produkty sú voľne stojace  a samonosné a počas montáže nie sú prikotvené. Pokiaľ bude chatka alebo altánok stáť na príliš náveternom mieste, kotvenie sa môže vykonať samostatne vo vlastnej réžii po dokončení montáže, resp. ako doplnková služba v našej réžii.

Svojpomocne áno, no sám to nezvládnete, keďže pri montáži sú potrební min. dvaja zruční majstri. Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme a v prípade potreby odporučíme náš vyškolený personál.

 

ALTÁNKY & DOMČEKY NA NÁRADIE

Pokiaľ sa bavíme o altánkoch a domčekoch na náradie ako napr. BESKYDEK, KARPATY, VOLOVEC alebo GERLACH, tieto sú vyrábané ako prefabrikované dielce – tzv. skeletová konštrukcia. Záhradné domčeky s preplátovaním s presahujúcim záhlavím, ako napr. PULA, REUS a pod., sú dodávané rozložené do jednej dosky, z ktorých každá má perko a drážku a v rohoch sú dosky preplátované pomocou čapov – metóda spájania dreva bez použitia inštalačného materiálu ako sú šróby a klince.

Áno. Každý altánok a domček na náradie (z prefabrikovaných dielcov) je vyrobený z kvalitného dreva hlboko impregnovaného namáčaním v kvalitných preparátoch, ktoré zaručujú dokonalú ochranu pred škodcami, plesňami a zmodraním. Túto ochranu zabezpečuje aj samotný výrobný proces, v rámci ktorého sú hrubé stĺpy vybraných altánkov vyrábané špeciálnou metódou lepeného dreva.

Nie, je to impregnačný náter proti plesniam, modraniu a škodcom, preto odporúčame každý altánok natrieť vrchným náterom (napr. lakom) najneskôr do jedného týždňa od montáže. V našej réžii lakovanie altánkov a domčekov na náradie nerealizujeme kvôli možnému poškodeniu počas prepravy.

Všetky domčeky na náradie sú dodávané aj s drevenou podlahou na impregnovaných podkladových hranoloch už v cene. V prípade záhradných altánkov je pri každom produkte uvedené, či konkrétny záhradný altánok obsahuje aj drevenú podlahu, alebo nie.

 

CHATKY

Záhradné domčeky a chaty sú vyrábané s preplátovaním s presahujúcim záhlavím, z ktorých každá doska má perko a drážku a v rohoch sú dosky preplátované pomocou čapov – metóda spájania dreva bez použitia inštalačného materiálu ako sú šróby a klince. Naše záhradné chatky vyrábame zo sušeného borovicového a smrekového dreva formou perodrážky v hrúbkach 28, 40, 45, 58 mm a 70 mm. Pri zákazkovej výrobe vieme vyrobiť profil aj hrubší, v prípade veľkej výstavby od 140 mm (tepelné vlastnosti takéhoto profilu sú porovnateľné s 250 mm tvárnicou) do 240 mm. Znamená to, že určite si u nás aj vy prídete na svoje 🙂

Väčšina výrobkov je vyrobená z vysoko kvalitného škandinávskeho alebo sibírskeho smreku. Podrobné informácie o použitých materiáloch nájdete v opise pri každom produkte.

Áno, všetky naše chatky sú dodávané aj s drevenou podlahou na impregnovaných podkladových hranoloch už v cene.

Nie, všetky chatky z tejto konštrukcie sú dodávané v tzv. surovom – nenatretom stave. Avšak v rámci aktuálnej akcie ku každej chatke dodávame samostatný impregnačný náter (bezfarebný), ktorý vám vystačí na natretie celej chatky. Tento náter si zákazník realizuje vo vlastnej réžii. V každom prípade je chatku následne ešte potrebné natrieť vrchným náterom alebo lazúrou (lakom).

Samozrejme áno. Otepliť sa dá či už z vnútornej strany tak aj zo strany vonkajšej, rovnako je možné zatepliť aj podlahu a strechu. V našej réžii chatky zatepľujeme z vnútornej strany. Hrúbka zatepľovacieho materiálu (izolácie) je štandardne 100-150 mm a následne sa obíja tatranským profilom s hrúbkou 14 mm. V takomto prevedení sú chatky z 58 mm hrúbky a viac vhodné aj na celoročné používanie.

Áno, môžte si doobjednať ďalšie prvky ako okno a dvere, pokiaľ konštrukcia chatky umožňuje ich následnú inštaláciu. Informácie o cene vám poskytneme na požiadanie individuálne. Inštalácia prebieha počas/po výstavbe chatky.

Všeobecne platí, že takmer všetko (na základe technickej realizovateľnosti) možno zmeniť. Avšak akákoľvek štrukturálna alebo dispozičná zmena sa má považovať za zákazku na mieru a teda za úplne nový model. Podľa našich skúseností sú náklady na zákazkové výrobky o 30 až 70 percent vyššie ako cena základného modelu doba dodania sa predlžuje.

Áno, zrkadlová konštrukcia je možná na mnohých modeloch bez ďalšieho príslušenstva. Informujte sa prosím o tejto možnosti pre istotu vopred telefonicky alebo mailom / dotazom.

 

DOPRAVA

Na záhradné chatky, domčeky na náradie, drevárne a záhradné altánky s našou montážou poskytujeme bezplatný dovoz v rámci celého Slovenska, pokiaľ nie je v katalógovej karte produktu uvedené inak. V prípade že sa jedná o veľkú záhradnú chatku a je potrebné materiál na miesto výstavby transportovať ako nadrozmerný náklad, príp. na viac krát, účtujeme cenu za dopravu individuálne po dohode so zákazníkom (podľa miesta dodania).

Produkty sú dodávané dodávkovým (valníkovým) vozidlom Citroen Jumper s rozmermi 2,2×6,2 m. Pri objednávke 3 alebo viacerých kusov produktov je dodávka vykonávana nákladným vozidlom s dĺžkou nad 10 m.

Áno, väčšinu produktov vo vopred dohodnutom termíne, je možné odobrať vlastným vozidlom na Orave okr. Tvrdošín.

V prípade záhradných domčekov má zabalená konštrukcia tieto rozmery: šírka cca 115 cm, dĺžka sa pohybuje od 300 do 600 cm, výška od 30 cm do 160 cm. Hmotnosť palety sa pohybuje od 500 kg do 3 ton v závislosti od modelu, pri chatkách nad 40 m² a z hrubšieho profilu 4 tony a viac.