FAQ

Aký profil majú dosky použité pri výstavbe záhradných chatiek?

Naše záhradné chatky vyrábame zo sušeného borovicového a smerekového dreva formou perodrážky v hrúbkach 28, 40, 45 mm a 58 mm. Pri zákazkovej výrobe vieme vyrobiť profil aj hrubší, v prípade veľkej výstavby od 140 mm (tepelné vlastnosti takéhoto profilu sú porovnateľné s 250 mm tvárnicou) do 240 mm. Znamená to, že určite si u nás aj vy prídete na svoje 🙂

Môže sa stať, že časom popraská materiál z ktorého vyrábate Vaše záhradné chatky?

Niekedy áno. Je to však prirodzený jav, ktorý spôsobujú poveterostné podmienky a kolísajúca vlhkosť, keďže drevo je prírodný materiál. Takéto praskliny nemajú žiaden vplyv na plnohodnotné užívanie. Vybrané typy altánkov sú dokonca vyrobené špeciálnou technológiou z lepeného dreva, ktoré vynikajúco odoláva poveternostným podmienkam aj v tých najnáročnejších oblastiach.

Je drevo na altánkoch impregnované proti plesniam, škodcom a hubám?

Áno.Každý altánok je vyrobený z kvalitného dreva hlboko impregnovaného kvalitnými preparátmi, ktoré zaručujú dokonalú ochranu pred škodcami, plesňami a zmodraním. Túto ochranu zabezpečuje aj samotný výrobný proces, v rámci ktorého je konštrukcia vyrábaná špeciálnou metódou lepeného dreva.

Dokážem sám postaviť altánok?

Svojpomocne áno, no sám to nezvládnete, keďže pri montáži sú potrební min. dvaja zruční majstri. Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme a v prípade potreby odporučíme náš vyškolený personál.

Aká je asi životnosť altánku alebo chatky?

Pri správnej údržbe a ochrane aj 100 rokov.

Musím mať podklad pod altánok vyslovene len betónovú platňu?

Nie. Podklad pod altánok môže byť ľubovoľný, či je to už betónová platňa, zámková dlažba alebo len zarovnaná plocha zhutnená a vysypaná štrkom alebo kamennou drťou. Návod na prípravu podložia nájdete TU.

Náter na altánkoch je už vrchný náter – lak?

Nie, je to impregnačný náter proti plesniam a škodcom, preto odporúčame každý altánok natrieť vrchným náterom alebo lakom najneskôr do jedného mesiaca od montáže.

Dá sa záhradná chatka otepliť?

Samozrejme áno. Otepliť sa dá či už z vnútornej strany tak aj zo strany vonkajšej, rovnako je možné zatepliť aj podlahu a strechu. Hrúbku zatepľovacieho materiálu si zákazník vyberie a zrealizuje sám.

Ako si môžem u vás nakúpiť?

Produkty z našej ponuky majú veľa špecifík, preto sme zvolili formu objednávok telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného/objednávkového formulára, aby sme sa s Vami mohli dostať do priameho kontaktu a vysvetliť všetky podrobnosti.

Poskytujete záruku?

Ako jediný na trhu poskytujeme na naše výrobky 3 ročnú záruku a na krytinu dokonca až 15 rokov pokiaľ sa jedná o lepenkový šindel. Za kvalitu si ručíme – používame výberovú kvalitu použitých drevín a výrobných procesov.

Aká je cena za dopravu?

Na záhradné chatky, domčeky na náradie, drevárne a záhradné altánky poskytujeme bezplatný dovoz v rámci celého Slovenska. V prípade že sa jedná o veľkú záhradnú chatku a je potrebné materiál na miesto výstavby transportovať na viac krát, účtujeme cenu za dopravu individuálne po dohode so zákazníkom (zákazková výroba).