Drevené chaty, prečo ÁNO?

Keď sa spomenú drevené chaty, nepochybne si mnohí predstavia príjemné prostredie záhrady, teplé leto či dovolenku, relax a najmä oddych. Drevené chaty však nemusia slúžiť len na vymedzenú sezónu v priebehu roka, pretože vďaka kvalitným materiálom a kompletnému zatepleniu stien, podlahy a strechy vám môžu drevené chaty poskytnúť celoročné bývanie. Čo to pre Vás teda znamená? Že ak sa rozhodnete pre jednu z drevených chát, získate nielen pohodlné bývanie, ale spolu s ním aj priestor na vychutnávanie si prírody, budete mať šancu utiecť od ruchu a zhonu veľkomesta, získate šancu skutočne si oddýchnuť a začať si užívať voľné chvíle plnohodnotne. Len si predstavte ten relax! Slávny starogrécky spisovateľ Ploutarchos povedal, že oddych je korením práce, takže ak aj vy potrebujete okoreniť čokoľvek, čo robíte, nezabudnite oddychovať! S tým vám nepochybne pomôžu aj drevené chaty, ktoré si veľmi rýchlo zamilujete.

Už samotné drevo, z ktorého sú drevené chaty vyrábané má doslova „zázračnú moc“, vďaka ktorej pociťujete zvláštne teplo a na človeka dokáže pôsobiť príjemne a prívetivo. Vďaka drevenému materiálu sa budete doma cítiť úplne inak, než v chladnom murovanom dome. Drevené chaty, vďaka už toľko spomínanému drevu, majú vynikajúce tepelnoizolačné schopnosti, môžete sa tešiť z nízkych vykurovacích nákladov, zabečia vám samočinné regulovanie vlhkosti, a to všetko zastrešuje nenahraditeľná estetika. Drevené chaty do vášho života prinesú zároveň kúsok prírody, s ktorou sme vždy aspoň čiastočne prepojení.

Benefitom, ktorým sa môžu drevené chaty pýšiť, je tiež ich veľmi rýchla realizácia. Žiadne dlhé a nekonečné čakanie na bývanie, žiadne dočasné ubytovanie u rodičov. Drevené chaty sú vám k dispozícii rýchlo a včas! Drevené chaty  môžete obývať už v priebehu 2-3 týždňov. Samotná výstavba skeletu chaty trvá cca 7 dní a v prípade kompletného zateplenia chaty o 3-4 dni dlhšie. Vďaka suchému procesu výstavby sa môže ich montáž realizovať aj v zimnom ročnom období. Vďaka dvom podlažiam sa celková úžitková plocha chaty na zastavanom území takmer zdvojnásobí. Ideálnou podkladovou plochou pod chatu takýchto rozmerov je betonová platňa.

Ako aj pri mnohých iných stavbách, aj v tomto prípade si môžete vyberať spomedzi tzv. typizovaných drevených chát, teda spomedzi tých, ktoré nájdete ako vzorové na našej webovej stránke. No pre tých, ktorí sa nechcú uspokojiť s čímkoľvek je tu možnosť vytvoriť si vlastné návrhy. Drevené chaty sa tak stanú zhmotnením vašich predstáv a snov. Máte šancu vytvoriť si bývanie na mieru, ktoré bude originálne, netypické a iba vaše! Kto by tomu odolal…? S terasou, bez terasy, veľa či menej okien, podkrovie alebo menšia drevená chata. Je len na vás čo z toho si doprajete. Ak túžite po zmene, po oddychu a čase pre seba, potom sú pre vás drevené chaty jedinečným riešením ako trochu spomaliť.

Drevený materiál, z ktorého sú drevené chaty vyrábané je z vysoko-trvácnych sibírskych drevín. Vďaka nim sa nebudete o svoje drevené chaty musieť báť ani v tých najhorších poveternostných podmienkach, ani v akomkoľvek nepriaznivom počasí. S drevenou chatou si kupujete bezpečie, spokojnosť a pocit istoty, že sa budete mať vždy kam vrátiť. Drevo je hustejšie, a tak má aj dvojnásobne dlhšiu trvácnosť. Po zakúpení je vhodné drevené chaty natrieť vysokokvalitným impregnačným náterom, pomocou ktorého ochránite drevené chaty pred hmyzom, hubami alebo prípadnými plesňami. Impregnačný náter slúži na ekologickú ochranu drevených chát.

Drevené chaty sú dnes adekvátnou a rozumnou alternáciou za klasické rodinné domy. Okrem iného, predstavujú čosi netradičné a originálne. Ak aj vy chcete patriť k výnimočným či netradičnejším ľuďom, ktorí sa neboja urobiť krok mimo zaužívaných zvyklostí, poobzerajte si drevené chaty a nechajte sa uniesť ich čarom.

 

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať v priloženom formulári nižšie

 

Polia označené * sú povinné